در یک سال گذشته؛
۱۴ هزار نفر از خدمات پزشکی، بالینی و بهداشتی رایگان در دشتستان برخوردار شده‌اند

12 آذر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در طول یک سال گذشته ارائه خدمات پزشکی، بالینی و بهداشتی رایگان همراه با کلینیک سیار دندان‌پزشکی به بیش از ۱۴ هزار نفر در ۱۵ اردوی جهادی ارائه شد.

دکتر ماریا خویشدوست در نشست با فرمانده سپاه پاسداران جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان اظهار داشت: استقرار ۳ تیم کامل درمانی و اورژانسی در نقاط مختلف مسیر در پیاده‌روی ولایت و ارائه خدمت به ۴۵۰ نفر از شهروندان از جمله اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بوده است.
وی بابیان اینکه ۱۸۵ نفر عضو بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان هستند گفت: ۴۵۰ نفر در ایام کرونا با شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان همکاری کرده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اضافه کرد: استقرار موکب درمانی در عمود ۱۰۳۲٫ توسط تیم درمانی شبکه بهداشت و ارائه خدمت به ۳۰۰۰ زائران اباعبدالله (ع) از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بوده است.
وی بیان کرد: برنامه‌ریزی قبلی و ویزیت رایگان جهت عموم مراجعین در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان در هفته بسیج و ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان همراه با دارو و مکمل در اردوی جهادی روستای باغتاج با اطلاع‌رسانی قبلی و هماهنگی با بخشدار منطقه به ۸۰ نفر از مرد روستا نیز از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بوده است.
دکتر خویشدوست افزود: ارائه خدمات بهداشتی درمانی به‌وسیله بالگرد توسط تیم پزشکی جهت عشایر روستای شبانکاره همراه با دارو و دریافت خدمات توسط ۲۵۰ نفر از عشایر منطقه مذکور، برگزاری کلاس‌های آموزشی و غربالگری خطرسنجی جهت کارکنان سپاه و ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی و آزمایشگاهی رایگان جهت کارکنان ۲۶ اداره در سطح شهرستان از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بوده است.
وی بیان کرد: استقرار ۳۵ ایستگاه سلامت و میز خدمت توسط شبکه بهداشت در مصلای نماز جمعه و برگزاری اردوی ۲ روزه جهادی در منطقه ارم روستای چاوک در تاریخ ۸ و ۹ آذرماه همراه با تیم‌های پزشکی تخصصی و داروهای رایگان و همچنین همراه با کلینیک دندان‌پزشکی سیار و برنامه‌های فرهنگی بهداشتی در روستا نیز از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بوده است.
به مناسبت هفته بسیج، دکتر ماریا خویشدوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با سرهنگ غلامرضا بناری فرمانده سپاه پاسداران جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
.انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.رایگان     نشست     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >