کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به‌وسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی امکان‌پذیر است

23 دی 1402
مسئول واحد کاهش خطر و بلایا شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به‌وسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی امکان‌پذیر است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، الهه برومندی در حاشیه برگزاری مانور دورمیزی و عملیاتی در شهرستان کنگان با سناریوی از پیش تعیین‌شده اظهار داشت: هدف از اجرای مانور، ایجاد سیستم فرماندهی واحد به‌منظور کنترل، حفظ نظم و هدایت صحیح نیروها و آمادگی آن‌ها در اجرای عملیات مقابله با آسیب‌های ناشی از حادثه است.
وی تصریح کرد: مانور زلزله جهت آشنایی با اقدامات پیشگیرانه، افزایش آمادگی پرسنل، چگونگی عملکرد در قبل، حین و بعد حادثه و همچنین به جهت بررسی و تحلیل نواقص موجود در مانور در کنگان برگزار شد.
مسئول واحد کاهش خطر و بلایا شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: مانور زلزله باهدف ارتقای آمادگی بیشتر پرسنل حوزه سلامت به‌منظور ارائه پاسخی مؤثر در هنگام بروز حوادث و وقایع غیرمنتظره و آشنایی با مبانی مدیریت بحران هم‌زمان با سالروز زلزله تأسف‌بار بم در سال ۱۳۸۲ و روز ملی ایمنی در برابر زلزله (۵ دی‌ماه) با شعار تقویت سیستم هشدار اولیه و سریع در مدیریت کاهش خطر بلایا و حوادث در شهر بنک (محله بازار قدیم) برگزار شد.
برومندی اذعان داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و هماهنگی‌های درون بخشی (با کلیه واحدهای ستادی، مراکز و بیمارستان) و برون بخشی (کلیه سازمان‌های مرتبط با بحران) و هماهنگی‌ها و آموزش‌های مناسب، این مانور به شکل مناسبی اجرا و کلیه نقاط قوت و ضعف نیروهای بهداشتی (توسط واحد کاهش خطر بلایای این شبکه) و همچنین نقاط قوت و ضعف سایر ادارات توسط کارشناسان آن سازمان‌ها بررسی و تجزیه‌وتحلیل و درس آموخته‌ها در حال جمع‌آوری است.

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مانور.زلزله     الهه.برومندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   23 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >