کارشناس سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
استرس کیفیت زندگی دانشجویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد

4 بهمن 1402
کارشناس سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استرس بر کیفیت زندگی دانشجویی نقش بسزایی دارد و کیفیت زندگی دانشجویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش مفدا بوشهر، دکتر سید احسان گلستانه اظهار داشت: روانشناسان اداره مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی در جلسات امتحانات پایان‌ترم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌منظور کاهش استرس و اضطراب دانشجویان حضور پیدا می‌کنند.
کارشناس سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشجویان ممکن است در تمامی دوران تحصیل خود از طرف عوامل و دلایل مختلفی از جمله دلتنگی، روابط عاطفی و صمیمانه با جنس مخالف، گرفتن نمره خوب در امتحانات، سخت بودن تحصیل در دانشگاه و از این قبیل موارد، دچار استرس و اضطراب شوند و استرس بر کیفیت زندگی دانشجویی نقش بسزایی دارد و کیفیت زندگی دانشجویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی همچنین افزود: احساساتی که دانشجویان در محیط دانشگاه تجربه می‌کنند مربوط به دلایل مهمی مانند سازگاری با دانشگاه و موفقیت و همچنین رفاه دانشجویان است و عواملی مانند اضطراب و استرس می‌تواند منجر به عملکرد ضعیف دانشجویان و بیماری‌هایی ناشی از آن، نظیر افسردگی و وسواس ذهنی شود.
دکتر گلستانه اضافه کرد: استرس باعث افزایش تحریک‌پذیری و عصبانیت می‌شود که احتمال بروز طغیان‌های عصبی را افزایش می‌دهد، استرس باعث کاهش کیفیت خواب می‌شود و استرس ممکن است باعث عدم تمرکز دانشجویان شود و به دلیل نبود تمرکز کافی و کسب موفقیت می‌تواند منجر به انصراف و یا اخراج دانشجو از دانشگاه شود.
کارشناس سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: حضور روانشناسان اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌منظور کاهش اضطراب و استرس دانشجویان در جلسات امتحانات پایان‌ترم دانشجویان می‌تواند نقش مؤثر و تأثیرگذاری را در کیفیت زندگی دانشجویی ایفا کند.
انتهای پیام/ م.ر ۲۰۵۰

کلمات کلیدی:
استرس     سلامت.روان     دانشجویان     دکتر.سیداحسان.گلستانه     معاونت.فرهنگی.دانشجویی        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >