رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
انتخابات تجلی مردم‌سالاری دینی در جامعه اسلامی است

2 اسفند 1402
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انتخابات بالاترین نماد و تجلی مردم‌سالاری دینی در جامعه اسلامی است.

دکتر حسن ملکی‌زاده در همایش حضور حوزه سلامت استان در انتخابات اظهار داشت: انتخابات بالاترین نمادِ حق تعیین سرنوشت در ایران اسلامی است.

وی در این همایش که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، بیان داشت: در نظام دموکراتیک، اگر بناست تغییر و تحولی ایجاد کنیم، راه و برنامه‌ای طراحی شده و نقشه‌ای تدوین شده که از مسیر انتخابات می‌گذرد.

دکتر ملکی‌زاده با بیان اینکه در نظام دموکراتیک مردم رکن اساسی هستند، تصریح کرد: در نظام‌های مردم سالار، بهترین مسیری که تعریف و تدوین می شود، انتخابات است.

وی با اشاره به اهمیت مردم به عنوان رکن مهم و شاخص در تعیین مسیر یک کشور، بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران، در طول 45 سال گذشته شاهد بیشترین میزان انتخابات برگزار شده در منطقه هستیم.

رییس دانشگاه تأکید کرد: انتخابات نشان می‌دهد که ما در تعیین سرنوشت کشورمان، چقدر می‌توانیم نقش و مشارکت داشته باشیم.

دکتر ملکی‌زاده با اشاره به تشکیل کمیته تبیین حضور حداکثری مردم در انتخابات، اظهار داشت: از مدت‌ها قبل، کمیته‌ای برای تبیین حضور و نقش حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی در دانشگاه تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: معاونین و روسای شبکه‌ها و بیمارستان‌ها عضو این کمیته هستند و هرکدام به فراخور خود، برنامه‌هایی برای ترغیب مردم به حضور در انتخابات دارند.

رییس دانشگاه با بیان اینکه ما یک جامعه بزرگ نیروی انسانی داریم، افزود: مخاطب ما کل افراد جامعه است، بنابراین ما ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مردم داریم و بهترین دعوت به مشارکت، عملکرد خوب ما در حوزه سلامت است.

دکتر ملکی‌زاده با اشاره به اینکه مردم، ولی‌نعمتان ما در نظام اسلامی هستند، تصریح کرد: اگر همه ما نقش و وظیفه خود را به عنوان پزشک، پرستار، دانشجو و ... به نحو احسن انجام دهیم و اگر مردم عزیزمان را تکریم کنیم و خدماتمان را به بهترین شکل انجام دهیم. یقینا می‌توانیم بهترین دعوت به شرکت در حق تعیین سرنوشت یا همان انتخابات را داشته باشیم.

 

انتهای پیام/ س.م 1021

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
انتخابات     حضور.حوزه.سلامت     استان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >