رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۲۷ هزار خدمت درمانی در طرح سلامت نوروزی در مراکز خدمات جامع سلامت ارائه شده است

18 فروردين 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون بیش از ۲۷ هزار خدمت درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان به شهروندان و مسافرین نوروزی ارائه شده است.

دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه سال گذشته آغاز و تا ۱۸ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه داشته و در این مدت به مسافرین و شهروندان در حدود ۲۷ هزار و ۴۹۰ نفر خدمت درمانی ارائه شده است.
وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز مانند سال‌های گذشته، علاوه بر ۸ مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی یک مرکز به‌صورت معین در شهر برازجان و روستاهای نظر آقا و رود فاریاب خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعین ارائه کرده‌اند.
خویشدوست همچنین بیان کرد: با توجه اوج بیماری‌های حاد تنفسی بار مراجعات در بخش درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیشتر بوده است و در حدود ۱۵ هزار و ۱۶۴ نفر به پزشک عمومی مراجعه کرده‌اند و بیش از ۹ هزار نفر نیز از خدمات بالینی (تزریقات و پانسمان) بهره‌مند شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: در این ایام، آزمایشگاه مرکزی و مراکز محیطی فعال بوده و به هزار و ۶۶۲ نفر خدمات آزمایشگاهی ارائه شده است.
وی اظهار کرد: واحدهای دندانپزشکی مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت نیز به ۵۳۲ نفر خدمات دهان و دندان با تعرفه دولتی ارائه کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.
خویشدوست خاطرنشان کرد: در شهرستان دشتستان علاوه بر کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها، ۵ مطب پزشک عمومی و ۵ داروخانه شبانه‌روزی در ایام تعطیل فعال بوده‌اند و از طریق بیلبورد و فضای مجازی به مردم اطلاع‌رسانی شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ولایت نیز از تاریخ ۲۹ اسفندماه به جز روزهای تعطیل رسمی طبق برنامه زمان‌بندی‌شده خدمات تخصصی به مراجعین ارائه می‌دهند و بیماران با مراجعه به این مرکز خدمات تخصصی با تعرفه دولتی دریافت کرده‌اند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.نوروزی     نوروز1403     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >