معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۵ هزار خدمت بهداشتی به مادران باردار و کودکان دشتستانی در ایام نوروز ارائه شده است

18 فروردين 1403
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طرح سلامت نوروزی بیش از ۵ هزار خدمت بهداشتی به مادران باردار و کودکان ارائه شده است.

دکتر احسان دربان ملک افزود: از آغاز طرح سلامت نوروزی در شهرستان، در حدود ۵ هزار و ۴۸۲ خدمت بهداشتی به مادران باردار و کودکان در مراکز خدمات جامع سلامت و ه خانه‌های بهداشت ارائه شده است.
دکتر دربان ملک بابیان اینکه مراقبت مادر باردار یکی از اولویت‌های مهم در بخش بهداشت است، تصریح کرد: هزار و ۴۸۲ مادر باردار با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت از خدماتی از قبیل واکسیناسیون، مراقبت‌های بهداشتی، مشاوره تغذیه بهره‌مند شده‌اند، ۳۴ مادر باردار به علت عوارض بارداری و زایمان، به متخصص و بیمارستان ارجاع داده شده‌اند.
وی همچنین گفت: در شهر برازجان مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر در ایام تعطیلات از ساعت ۷ صبح الی ۱۴ فعال بوده و با استقرار پزشک، شهروندان و مسافرین علاوه بر دریافت خدمات بهداشتی، از خدمات درمانی نیز بهره‌مند بوده‌اند و با همکاری و تلاش بسیار خوب سرپرستان و کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت این خدمات به‌صورت مطلوب ارائه شده است و رضایت‌مندی مردم را در پی داشته است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت، آزمایشگاه مرکزی و مرکز مشاوره حین ازدواج و مراکز هیپوتیروئیدی نیز در این ایام فعال بوده‌اند و در حدود هزار و ۶۶۲ خدمت آزمایشگاهی، ۳۰۸ هیپوتیروئیدی نوزادان و ۸۲ صدور مجوز ازدواج به شهروندان ارائه شده است.
وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز در حدود ۲ هزار و ۲۱۰ کودک زیر ۵ سال با پیگیری مراقبین سلامت و بهورزان واکسینه و یا مراقبت شده‌اند.
دکتر دربان ملک کرد: شهرستان دشتستان دارای ۲۳ مرکز خدمات جامع سلامت و همچنین ۶۴ خانه بهداشت فعال است که در ایام تعطیلات نوروزی ۱۱ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فعال بوده و در روزهای اداری نیز تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت به‌صورت مستمر خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.بهداشتی     دکتر.احسان.دربان‌ملک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >