در طی یک سال گذشته:
۱۱ هزار خدمت بهداشتی توسط دندان‌پزشکان در مراکز خدمات جامع سلامت دشتستان انجام‌گرفته است

21 فروردين 1403
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طی یک سال گذشته بیش از ۱۱ هزار خدمت بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت توسط دندان‌پزشکان انجام‌گرفته است.

سکینه عیدی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: سلامت دهان و دندان در تمامی سنین بسیار حائز اهمیت است و به‌نوعی دروازه‌های سلامت تن محسوب می‌شود، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می‌تواند مشکلات بسیار جدی برای فرد ایجاد کند.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتستان دارای ۱۶ واحد دندانپزشکی است که ۱۱ واحد به‌صورت دولتی و ۵ واحد به‌صورت نیمه‌دولتی (واگذاری به بخش خصوصی) ارائه خدمت می‌نمایند که در مراکز واگذارشده به بخش خصوصی، خدمات دندانپزشکی در تمامی سطوح با تعرفه مشخص و نیمه‌دولتی ارائه می‌گردد.
عیدی بیان کرد: در سال گذشته، در حدود ۱۱ هزار و ۵۸۱ خدمت دندانپزشکی توسط دندان‌پزشکان در واحدهای دندانپزشکی مراکز بهداشتی ارائه شده است و علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت، در پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت نیز برای گروه‌های سنی مختلف مراقبت‌های دهان و دندان ارائه می‌گردد.
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شهرستان دشتستان اظهار کرد: با توجه به اولویت سلامت مادران باردار، برای مادران باردار نیز سه نوبت معاینه دهان و دندان انجاممی گردد و آموزش‌های لازم در مورد سلامت بهداشت دهان و دندان توسط مراقبین سلامت و بهورزان ارائه می‌شود.
وی در خصوص ارائه خدمات دهان و دندان به کودکان گفت: معاینات دهان و دندان کودکان از ۶ ماهگی شروع می‌شود و از یک سالگی به بعد سالانه معاینات تکرار می‌گردد و درصورتی‌که دارای مشکل باشند به دندان‌پزشک ارجاع داده می‌شوند.
عیدی همچنین بیان کرد: هرساله توزیع مسواک انگشتی در پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در سه نوبت برای کودکان ۶ ماهه، ۱۲ ماهه و ۱۸ ماهه صورت می‌گیرد که در سال گذشته، در حدود ۵ هزار و ۶۰۱ عدد مسواک انگشتی توزیع‌شده است.
وی با بیان اینکه خدمت وارنیش فلوراید برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۶ تا ۱۴ سال توسط مراقبین سلامت و بهورزان با هدف کاهش میزان پوسیدگی ارائه می‌گردد، گفت: در سال گذشته برای پنچ هزار و ۵۵۱ کودک ۳ تا ۶ سال و همچنین برای ۱۸ هزار و ۴۶۸ دانش‌آموز ۶ تا ۱۴ سال این خدمت انجام‌شده است.
عیدی تصریح کرد: دو مدرسه به‌عنوان مدارس عاری از پوسیدگی در شهرستان انتخاب‌شده که یکی از مدارس در روستای بنار آزادگان از توابع بخش آبپخش با ۲۴ دانش‌آموز و دیگری در روستای ننیزک از توابع بخش مرکزی با ۵۴ دانش‌آموز است و هر هفته کلینیک سیار دندانپزشکی برای رفع مشکلات دهان و دندان و ارائه خدمات دندانپزشکی (به‌صورت رایگان) به این مدارس اعزام می‌شود.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دندانپزشکی     سکینه.عیدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   27 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >