معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز روانشناس:
بخش دیگری غیر از وجود ما به نام روان نیز به سلامتی نیاز دارد

9 ارديبهشت 1403
بخش دیگری غیر از وجود ما به نام روان نیز به سلامتی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت دانشگاه گفت: بخش دیگری غیر از وجود ما به نام روان، نیاز به سلامتی دارد و در صورت بیمار شدن این بخش و یا نیاز به کمک در این زمینه، فردی به اسم روانشناس این کمک حرفهای را میتواند انجام دهد.

دکتر قاسم برجوئیفرد به مناسبت روز روانشناس و تبریک این روز به روانشناسان افزود: روانشناس فقط در قالب یک کلمه نیست. این فرد علاوه بر داشتن صلاحیتهای حرفهای خودش نیز باید از سلامت روان برخوردار باشد تا بتواند به یک فرد دیگر که به آن مراجع می‌گویند؛ کمک کند.

این مقام مسئول بهداشتی با بیان اینکه روانشناس از دو کلمه روان و شناس تشکیل شده است گفت: فردی که روان را میشناسد، می‌داند که یک انسان سالم و رشد یافته در هر سنی چه نیازها و چه مسیری را برای رشد یافتگی باید طی کند؛ اما فقط دانستن روانشناسی کافی نیست بلکه در اتاقی به اسم اتاق روان‌درمانی و در محیطی که رازداری و امنیت مراجع حفظ شود، این شناخت برای مراجع کننده به وجود میآید.

دکتر برجوئیفرد خاطرنشان کرد: همان‌طور که در هر شغل تجربه حرف اول را می‌زند، در زمینه حرفه روانشناسی نیز تجربه مهم و بلکه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ زیرا هر مراجعی منحصربه‌فرد است؛ و شاید بتواند گفت نسخه واحدی برای همه نمیتوان پیچید.

نهم اردیبهشت‌ماه روز جهانی روانشناس نام‌گذاری شده است.

 

انتهای پیام/ م.ب 2020

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
روز.روانشناس     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >