کسب چهار عنوان موزه برتر توسط موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس

1 خرداد 1403
موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس در شانزدهمین آیین موزه برتر کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) عنوان موزه برتر را در چهار شاخص کسب کرد.

مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: موزه تاریخ پزشکی خلیج در آیین موزه برتر که توسط کمیته ملی موزه‌ها در خانه هنرمندان برگزار شد در سه شاخص گردآوری، پژوهش و بازدید از موزه رتبه نخست را کسب کرد.

میلاد آزموده اضافه کرد: موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس در این آیین که با حضور بیش ١٨٠ موزه از سراسر کشور برگزار شد، در شاخص کودکان و نوجوانان نیز رتبه سوم را کسب کرد.

وی با اشاره به این آیین که یکشنبه ٣٠ اردیبهشت با حضور فعالان موزه‌های کشور برگزار شد، افزود: این آیین هر ساله توسط کمیته ملی موزه‌ها (ایکوم ایران) در ١۴ شاخص برگزار می‌شود که موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس در دسته موزه‌های کوچک، موفق به اخذ چهار رتبه برتر در این آیین ملی شد.

موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس تنها موزه مشارکتی استان بوشهر است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در سال ١٣٩٧ به ثبت ملی و در سال ٢٠١٨ به ثبت بین‌المللی رسیده است.

این موزه دومین موزه ایران و هفتمین موزه از نوع خود در آسیاست که کسب عنوان موزه برتر در سال‌های ١٣٩٨ و ١۴٠٢ و عنوان موزه‌دار برتر در سال ١۴٠٣ توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را نیز در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 

 


کلمات کلیدی:
عنوان.برتر     موزه.تاریخ.پزشکی     کدیر.موزه     میلاد.آزموده    

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >