نقد و هم اندیشی عملکرد طرح تحول نظام سلامت+ گزارش تصویری

11 شهريور 1394
نشست نقد و هم اندیشی عملکرد طرح تحول نظام سلامت با حضور معاون سیاسی استاندار، مدیران، اعضای هیأت علمی دانشگاه و اصحاب رسانه درسالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: دولت تدبیر و امید تلاش‌های ویژه‌ای برای بهبود وضعیت سلامت در کشور داشته است و در این راستا طرح تحول نظام سلامت اجرا شد.
دکتر علیرضا رئیسی کاهش هزینه‌های درمانی از جیب مردم را به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای این طرح عنوان کرد و افزود: حفاظت مالی شهروندان در برابر هزینه‌های سلامت یکی از مهمترین اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به کاهش بیش از هفت درصدی عمل سزارین در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: ترویج زایمان طبیعی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت بود که شاهد افزایش زایمان‌های طبیعی هستیم.
وی ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌ها خواند و افزود: ۶۱ پزشک متخصص در سال گذشته در سراسر استان جذب شد و ماهانه ۳۰۰ پزشک از بسته حمایت از ماندگاری پزشکان استفاده می‌کنند.
دکتر رئیسی ارایه خدمات درمانی به موقع را به عنوان یکی از مهمترین مزایای بسته حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نیازمند همکاری همگانی است.
وی توسعه درمانگاه‌های تخصصی را به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های استان در حوزه سلامت عنوان کرد و ادامه داد: امسال در شهرهای کنگان، گناوه، بوشهر و برازجان ۳۲ تخت ویژه شامل ICU، NICU و PICU راه‌اندازی می‌شود.
ایجاد کلینیک‌های تخصصی در بوشهر
دکتر رئیسی از ایجاد چند کلینیک تخصصی در بوشهر نیز خبر داد و گفت: بیمارستان فاطمه زهرای قدیم بوشهر به کلینیک بسیار بزرگ و مجهز تبدیل و با ظرفیت 40 مطب احداث خواهد شد.
وی ادامه داد: امسال با هلال احمر نیز صحبت شده تا از فضای درمانگاه هلال احمر استفاده شود و از آن جایی که این فضا کنار بیمارستان قلب است، کارهای فیزیوتراپی و بازتوانی قلب و عروق را به هلال احمر منتقل می‌کنیم.
در آینده‌ی نزدیک یک بیمارستان 160 تختخوابی در نزدیکی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر ساخت شود
معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در این نشست گفت: توسعه زیرساخت‌ بیمارستان‌های استان در دستور کار داریم و در آینده‌ای نزدیک یک بیمارستان 160 تختخوابی در نزدیکی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر ساخته می‌شود.
فتح الله حقیقی افزود: تعداد تخت‌های بیمارستانی بوشهر از سال ۹۲ تاکنون 28 درصد افزایش داشته است همچنین طی همین مدت، تعداد تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر از ۸۷۸ تخت به یک‌ هزار و ۱۲۰ تخت رسیده است.
معاون سیاسی استاندار همچنان بیان داشت: نکته قوت این طرح، ارجاع بیمار به پزشک خانواده است زیرا هم اکنون کسی که سرما می خورد به فوق تخصص مراجعه می کند در حالی که واقعا نیاز نیست.
وی در ادامه از استقرار دو دستگاه MRI جدید در شهر بوشهر خبر داد و افزود: یک دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید نیز در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
حقیقی در پایان با تشکر و قدر‌دانی از کادر درمانی و پزشکان، از جامعه پزشکی درخواست کرد: برای رفع مشکلات باید بگذرایم مشکلات حوزه درمان و بهداشت آشکار شود، تا با هدف گذاری مناسب بتوان در جهت برطرف کردن آنها اقدام کرد.
در نشست هم اندیشی و نقد طرح تحول سلامت که در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج فارس برگزار شد، درقسمت بحث آزاد، اساتید و پزشکان و پرستاران و اهالی رسانه به نقاط قوت و ضعف این طرح اشاره کردند و موافقین و مخالفین این طرح به بیان دیدگاههای خود پرداختند؛ اهالی رسانه نیز انتقادهای خود را نسبت وضعیت بهداشت ودرمان استان بوشهر عنوان کردند.
همچنین در این نشست تعدای از مسئولین درمانی به بررسی این طرح پرداختند و از دید خود مشکلات و نقاط قوت آن را بیان داشتند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

کلمات کلیدی:
هفته.دولت     هم‌اندیشی     معاون.استاندار     دکتر.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >