معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
حدود 60 درصد از دانشجویان ورودی سال جدید بومی استان هستند

23 امرداد 1395
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حدود 60 درصد از دانشجویانی که در سال تحصیلی 96-1395 وارد ‏دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌شوند بومی استان هستند که در 12 رشته به تحصیل خواهند پرداخت.‏

دکتر صمد اکبر زاده افزود: در ‏سال تحصیلی جدید بیش از 340 دانشجو پذیرش خواهند شد که 286 نفر در نیمه اول سال ‏تحصیلی جدید و حدود 30 نفر در نیمه دوم سال تحصیلی از طریق آزمون سراسری پذیرش خواهند شد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه 32 نفر نیز به‌صورت متعهد به خدمت پذیرفته خواهند شد افزود: متعهدین به خدمت افرادی هستند که پس از اتمام تحصیلات خود موظف هستند سه برابر مدت‌زمان تحصیل خود را در استان بوشهر خدمت کنند.
وی تصریح کرد: از دانشجویان متعهد به خدمت، 22 نفر در رشته پزشکی، 8 نفر در رشته دندانپزشکی و 2 نفر نیز در رشته داروسازی پذیرفته خواهند شد اما با توجه به عدم وجود دانشکده داروسازی در استان، این افراد در دانشگاه شیراز تحصیل‌کرده و پس از اتمام تحصیلات به استان بوشهر برای انجام خدمت بازمی‌گردند.
دکتر صمد اکبر زاده بابیان اینکه پذیرش در پردیس بین‌الملل دانشگاه تنها ویژه دانشجویان رشته پزشکی است گفت: در واحد پردیس بین‌الملل دانشگاه پذیرش در قالب سهمیه مازاد و از طریق کنکور سراسری به‌صورت متمرکز صورت خواهد گرفت.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص شهریه پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به نامه‌ دریافتی از معاونت آموزشی وزارت بهداشت شهریه سال تحصیلی جاری در هیات امنا تصویب و پس‌ازآن در سایت دانشگاه جهت اطلاع عمومی قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند با مراجعه به صفحات 42، 55، 95 و 96 دفترچه آزمون سراسری نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر همه‌روزه و در ساعت اداری به آدرس بهمنی_ سه‌راه بیمارستان تأمین اجتماعی_ واحد پردیس دانشگاه علوم پزشکی_ معاونت آموزشی_ اداره خدمات آموزشی مراجعه کنند.


انتهای پیام/ م.ف 1026


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دانشجویان.جدید     معاون.آموزشی.دانشگاه     دکتر.صمد.اکبرزاده    

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >