واحد مراقبت‌های سکته مغزی در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه راه‌اندازی شد

26 شهريور 1397
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه واحد مراقبت‌های سکته مغزی در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه راه‌اندازی شد.

متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: یکی از راه‌های کاهش عوارض و ناتوانی‌های ناشی از سکته‌های حاد مغزی، راه‌اندازی واحد مراقبت سکته حاد مغزی (SCU یا کد اضطراری ۷۲۴) می‌باشد.
دکتر ایمان سبز گلین بابیان اینکه سکته مغزی قابل‌درمان است اگر وقت را از دست ندهیم افزود: بیمارانی که در گذشته دچار سکته مغزی می‌شدند پس از یک دوره درمان همراه با فلج عضوی از بدن ترخیص می‌شوند اما در این واحد، بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند درصورتی‌که در ۴.۵ ساعت ابتدايي از علايم سكته مغزي در بیمارستان پذیرش شوند و منع دارویی نداشته باشند با دريافت داروي حل‌کننده لخته با ناتواني كمتر يا بدون ناتواني از بیمارستان مرخص می‌شوند.
وی تصریح کرد: سکته مغزی دومین عامل مرگ‌ومیر در کشور محسوب می‌شود، هزینه سکته مغزی خیلی بیشتر از سکته قلبی است زیرا بیماران سکته مغزی برای اینکه به جامعه برگردند نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند که خوشبختانه با راه‌اندازی واحد استروک در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گام مهمی در درمان سکته مغزی برداشته‌شده است.
دکتر فرشته قديری دیگر متخصص مغز و اعصاب بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه نیز یادآور شد: درمان سکته مغزی یکی از اولویت‌های درمانی محسوب می‌شود و زمان طلایی سکته مغزی ۴ ساعت و نیم است و بلافاصله پس از سکته باید درمان دارویی را آغاز کنیم زیرا تأخیر در درمان سبب می‌شود سلول‌های مغزی از بین بروند.
وی تصریح کرد: تمامی زیرساخت‌های این کار اعم از فضای فیزیکی مجزا, داروها, تجهیزات موردنیاز و نیروی انسانی جهت شروع این کار در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه آماده‌شده است و در راستای کاهش هزینه‌های درمانی بیمار, داروی مذکور از پوشش بیمه‌ای نیز برخوردار شده است و به‌تمامی واحدهای بیمارستانی و پیش بیمارستانی شهرستان آموزش‌های لازم در این زمینه ارایه شده است.
گفتنی است بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه سومین مرکز در سطح استان است که واحد مراقبت از بیماران سکته حاد مغزی (SCU) را در تمامی ایام هفته به‌صورت شبانه‌روزی با تجهیز تمامی امکانات راه‌اندازی نموده و آماده ارایه خدمات به این بیماران می‌باشد.
در این راستا نشست تخصصی‌ای با حضور کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر, رییس و پزشکان متخصص مغز و اعصاب بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه و دیگر افراد مرتبط در محل دفتر ریاست این بیمارستان برگزار شد.

انتهای پیام/م.خ ۴۰۳۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     مراقبت‌های.سکته.مغزی     دکتر.ایمان.سبزگلین     دکتر.فرشته.قدیری     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >