مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
راه‌اندازی دوره تربیت دکتری تصویربرداری مولکولی در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

3 آذر 1399
مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از راه‌اندازی دوره تربیت دکتری تصویربرداری مولکولی (Molecular Imaging) در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد.

دکتر امیرحسین دارابی اظهار داشت: با پیگیری‌های مداوم رشته تصویربرداری مولکولی در مقطع دکتری به تصویب رسیده و نخستین دانشجو در این رشته به صورت پژوهش محور جذب گردید.
رییس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط‌زیست و طب محیطی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه ظرفیت پذیرش این رشته در کل کشور سه نفر بوده است گفت: دانش‌آموختگان این رشته که تلفیقی از فیزیک، شیمی، داروشناسی، مهندسی و پزشکی است، قادر به انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی با استفاده از روش‌های متداول و نوین تصویربرداری در درک کارکرد سیستم‌های آناتومیک، فیزیولوژیک و عملکردی بدن در سطح سلولی-مولکولی هستند.
مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس به عنوان دومین مرکز تصویربرداری پیش بالینی کشور، با توجه به دارا بودن امکانات کم‌نظیری مانند دستگاه‌های میکرو اسپکت، میکروپت، تصویربرداری فلوویژن و میکرو سیتی (در حال نصب)، توانایی تربیت دانش‌آموختگان در این رشته را دارد.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     تصویربرداری.مولکولی     دکتر.امیرحسین.دارابی    

تاریخ بروز رسانی:   3 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >