رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تعامل فنی و مالی با انتقال خون در اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است

1 دی 1399
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همکاری و تعامل فنی و مالی با انتقال خون در اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است

دکتر سعید کشمیری در نشست با مشاورین مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران اظهار داشت: این دانشگاه اشراف کامل به تلاش‌ها و خدمات صورت گرفته در انتقال خون استان بوشهر به ویژه در دو سال گذشته دارد و تعامل خوبی با این مجموعه حیاتی و عام‌المنفعه داریم.
وی افزود: همکاری و تعامل فنی و مالی با انتقال خون از اولویت‌های این دانشگاه است و این دو نهاد تشکیل‌دهنده اساس سلامت استان می‌باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از زمان حضور دکتر عبیدی با توجه به تخصص و تعهد وی تعامل‌ها بسیار پویا و علمی‌تر دنبال می‌شود.
مدیرکل انتقال خون بوشهر نیز در خصوص همکاری از سرگیری ساخت مرکز جامع انتقال خون استان بوشهر گفت: افتتاح این پروژه مربوط به سال ۹۴ است و مطالعات اجرایی آن ۲ سال به طول انجامیده است.
دکتر نرگس عبیدی اظهار داشت: پیش‌بینی‌های اولیه حاکی از آن بود که این پروژه بعد از ۴ سال به اتمام برسد و در سال ۹۸ به این اداره کل تحویل داده شود که متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات در چند سال اخیر و تزریق بودجه‌های قطره‌چکانی به این پروژه موجب شده که بعد از گذشتن چندین سال ساختمان مذکور ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.
مدیرکل انتقال خون بوشهر ابراز امیدواری کرد: با عنایت به توجه ویژه‌ای که مدیرعامل سازمان انتقال خون و همکاری خوبی که بین این اداره کل و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ایجادشده است، امیدواریم مشکلات مالی مرتفع در همین راستا به زودی ساخت مرکز جامع انتقال خون استان از سر گرفته شود.
دکتر عبیدی افزود: حضور مشاورین مدیرعامل سازمان و بازدید میدانی از انجام فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده و همچنین همیاری در انجام بهتر تعاملات سازمانی و استانی باعث ایجاد انگیزه و بهبود جریان فرآیندها می‌شود.
مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از جدیت و همکاری خوبی که بین دانشگاه علوم پزشکی و انتقال خون وجود دارد گفت: دکتر کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشی به عنوان مقام عالی سلامت و نیز به عنوان نماینده وزیر بهداشت در استان جایگاه ویژه در همکاری با انتقال خون را فراهم کرده است و امیدواریم با همیتی که در این دیدار به چشم می‌خورد بتوانیم شاهد پیشرفت و همکاری بیش از پیش در حوزه سلامت استان، به ویژه انتقال خون باشیم.
سیاوش پرندوش افزود: افزایش مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در هر استان باید با گسترش فضای فیزیکی و فنی در انتقال خون همسو باشد تا ارائه خدمات مردم به بهترین شکل صورت گیرد.
محمدحسین کریمی، مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران نیز در این دیدار عنوان کرد: پیشرفت فنی انتقال خون بوشهر در دو سال گذشته قابل‌توجه بوده است و از جمله این موفقیت‌ها کسب مجوز ارسال پلاسما به شرکت پلایشگر اروپایی جهت تهیه دارو مشتق از اروپا و برگشت آن به کشور است و از دیگر از موفقیت‌های این اداره کل راه‌اندازی اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کووید ۱۹ همسو با نظام سلام کشور و سایر استان‌های پیشرو بوده است.
کریمی افزود: امیدواریم با تحقق منابع مالی و همکاری بین دستگاهی در استان و همیاری که سازمان انتقال خون با این اداره کل دارد به زودی شاهد از سرگیری مراحل ساخت مرکز جامع انتقال خون استان بوشهر باشیم.
سیاوش پرندوش و محمدحسین کریمی مشاورین مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ضمن دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص همکاری از سرگیری ساخت مرکز جامع انتقال خون استان بوشهر از بخش‌های مختلف فنی و اداری مالی انتقال خون بازدید کردند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
انتقال.خون     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     تعامل     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.نرگس.عبیدی    

تاریخ بروز رسانی:   1 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >