رئیس بیمارستان دیر خبر داد؛
سه دستگاه ارزیابی فعالیت قلب جنین در بیمارستان دیر راه‌اندازی شد

26 تير 1400
رئیس بیمارستان امام هادی (ع) دیر گفت: سه دستگاه ارزیابی فعالیت قلب جنین با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان خریداری و در این بیمارستان راه‌اندازی شد.

دکتر محمد زبیری افزود: این سه دستگاه در اصطلاح پزشکی ان.اس.تی (NST) نامیده می‌شود که یک دستگاه توسط بیمارستان و ۲ دستگاه نیز از محل کمک صنعت نفت خریداری‌شده است.
وی گفت: این دستگاه نقش مؤثری در تشخیص سلامت جنین دارد و اطلاعات زیادی از وضعیت جنین به والدین و پزشک می‌دهد.
رئیس بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر اضافه کرد: با راه‌اندازی این دستگاه تشخیصی، نوار قلب، میزان اکسیژن و سلامت جنین اندازه‌گیری می‌شود.
وی بیان کرد: نوار قلب یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید روی جنین در زمان بارداری و یا زایمان انجام شود.
دکتر زبیری بابیان اینکه این دستگاه پیش آگهی خوبی از احتمال زایمان زودرس را نشان می‌دهد، گفت: این اطلاعات باعث می‌شود تا آمادگی و اقدامات لازم درمانی و پیشگیرانه به مادر انجام و از سلامت جنین و مادر مراقبت شود.
وی ادامه داد: همچنین با نتایج حاصله از تست این دستگاه می‌توان کمک زیادی به مادران بارداری کرد که دچار بیماری فشارخون بالا و دیابت هستند و اگر جنین دچار بیماری خاصی شده است اقدامات لازم درمانی را باید همان موقع آغاز کرد.
رئیس بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر با تأکید بر تأمین تجهیزات پزشکی و تشخیصی تصریح کرد: طی سه ماه نخست سال جاری حدود ۱۰۰ زایمان در بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر انجام‌شده است که نشان از اعتماد شهروندان به خدمات ارائه‌شده در این بیمارستان است.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     زایشگاه     دکتر.محمد.زبیری     بیمارستان.امام‌هادی(ع)     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1400

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >