مرکز شبانه‌روزی درمان سرپایی بیماران کووید ۱۹ در شهرستان کنگان راه‌اندازی شد

8 شهريور 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: مرکز شبانه‌روزی درمان سرپایی بیماران کووید ۱۹ در شهرستان کنگان راه‌اندازی شد.

مهندس خلیل جوکار در آیین راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی درمان سرپایی بیماران کرونایی شهرستان کنگان اظهار داشت: این مرکز با همکاری بسیج جامعه پزشکی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، سپاه پاسداران این شهرستان و درمانگاه نور واقع در ساختمان پزشکان محمد رسول‌الله (ص) راه‌اندازی شد.
وی تصریح کرد: به علت طولانی شدن پیک پنجم کرونا و افزایش بار مراجعه به بیمارستان و نیاز مبرم مردم برای تسریع در امور درمان و همچنین کاهش بار مراجعه به بیمارستان طی رایزنی‌های صورت گرفته این مرکز با ۱۱ تخت بیمارستانی با امکانات کامل به صورت موقت و بنا به نیاز بیمارستان، برای تزریق داروی رمدسیویر به صورت رایگان به بیماران سرپایی کرونایی خدمات‌دهی می‌کند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار کرد: مکان این مرکز با همکاری شبکه بهداشت و درمان، درمانگاه نور واقع در ساختمان محمد رسول‌الله (ص) و بسیج سپاه پاسداران محمد رسول‌الله (ص) شهرستان کنگان  در اختیار مردم قرارگرفته است و پزشک و کادر درمان درمانگاه نور آماده خدمت به مردم هستند.
وی بابیان اینکه از پزشکان و پرستاران داوطلب و افراد بسیجی برای مشارکت در این امر خیر و خداپسندانه دعوت به عمل می‌آید یادآور شد: این مرکز به صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به بیماران کووید ۱۹ فعالیت خود را از ۷ شهریورماه آغاز کرده است.
فرماندار شهرستان کنگان نیز بیان داشت: یکی از مشکلات روزهای اخیر مردم کمبود داروی رمدسیویر و  نیروی درمانی و همچنین هزینه‌های سرسام‌آور برای تزریق دارو بود که با افتتاح این مرکز کمک شایانی به بیماران کرونایی به ویژه افراد بی‌بضاعت می‌شود.
سید علی پاک نژاد همچنین بر همکاری همه‌جانبه در خصوص تأمین تجهیزات موردنیاز برای درمان بیماران کرونایی تأکید و خاطرنشان کرد: فرمانداری شهرستان کنگان آمادگی هر نوع همکاری در خصوص مقابله با بیماری کرونا را دارد.
مرکز شبانه‌روزی درمان سرپایی بیماران کووید ۱۹ در شهرستان کنگان با حضور فرماندار شهرستان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، فرمانده بسیج سپاه پاسداران و رئیس شورای اسلامی شهر کنگان و امام جمعه شهرستان کنگان، مسئول بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و معاون بهداشتی شبکه، کارشناس نظارت بر درمان شبکه و مسئول درمانگاه نور شهرستان افتتاح شد.

انتهای پیام/ م. س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     درمان.سرپایی     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >