چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون عمومی حامیان سلامت در شهر برازجان راه‌اندازی شد

28 شهريور 1400
به همت انجمن خیرین تأمین سلامت دشتستان، چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون عمومی حامیان سلامت در حسینیه اعظم شهر برازجان افتتاح و راه‌اندازی شد.

 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در حاشیه مراسم راه‌اندازی این مرکز تجمیعی گفت: با توجه به اعلام گروه‌های سنی جدید و افزایش تعداد افراد دریافت کننده واکسن، مراکز واکسیناسیون تقویت ‌شده است.
ماریا خویشدوست اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، خیرین سلامت شهرستان دشتستان به عنوان یک بازوی توانمند در کنار حوزه بهداشت و درمان بوده‌اند و نقش بسیار مؤثری در دوران پاندمی کرونا داشته‌اند.
خویش دوست تصریح کرد: در دوران شیوع کرونا اگر همکاری‌های خیرین سلامت وجود نداشت، به‌هیچ‌عنوان امکانات بهداشتی و درمانی پاسخگوی نیازهای جامعه نبود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان همچنین گفت: در حال حاضر 7 مرکز واکسیناسیون در شهر برازجان و تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت نیز جهت تزریق واکسن به گروه‌های هدف فعال می‌باشند.
ماریا خویش دوست بیان کرد: 50 در صد از افراد بالای 18 سال شهرستان اولین نوبت و در حدود 32 درصد نیز هر دو دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند که امیدواریم با تأمین واکسن و اعلام گروه‌های جدید هر چه سریع‌تر به درصد قابل قبولی در ماه‌های آینده برسیم.
یکی از اعضای هیئت‌مدیره انجمن حامیان سلامت شهرستان دشتستان نیز گفت: در این برهه زمانی تمام تلاش خیرین سلامت علاوه بر تأمین تجهیزات و پزشکی و دارویی باید به واکسیناسیون جمعیت هدف شهرستان معطوف باشد و ما از تمامی ظرفیت‌های خود در انجمن خیرین سلامت برای ارتقاء اهداف نظام سلامت استفاده خواهیم کرد.
طاهره آخوندزاده تصریح کرد: مرکز تجمیعی واکسیناسیون حامیان سلامت با پویش و همدلی خیرین سلامت در راه مبارزه با ویروس منحوس کرونا در حسینیه اعظم برازجان راه‌اندازی شده است.
وی در خصوص نیروهای این مرکز گفت: با فراخوانی که در فضای مجازی داده شد، ما دو برابر ظرفیت نیرو پزشکی و پیراپزشکی در دو شیفت صبح و بعدازظهر جذب نموده‌ایم که ضمن تسریع واکسیناسیون جامعه هدف در ریشه‌کنی این بیماری همچون گذشته نقشی داشته باشیم.
 این مرکز با حضور فرماندار شهرستان، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان و جمعی از انجمن خیرین تأمین سلامت شهرستان افتتاح و راه‌اندازی شد.

انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     مرکز.تجمیعی.واکسیناسیون     ماریا.خویش.دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >