رییس شبکه بهداشت و درمان جم:
واکسینه شدن ۷۲ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال روستایی در شهرستان جم / واکسیناسیون کرونا در روستاهای صعب‌العبور و کوهستانی جم در حال انجام است

6 مهر 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: از جمعیت ۱۶ هزار و ۳۲۰ نفری بالای ۱۸ سال روستایی شهرستان تاکنون ۱۱ هزار و ۷۰۶ نفر دوز اول و 5 هزار و 239 نفر نیز دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی از پوشش ۷۲ درصدی نوبت اول واکسیناسیون کرونا در جمعیت روستایی شهرستان جم خبر داد و اظهار داشت: با استقبال گسترده گروه‌های هدف و افزایش مراکز واکسیناسیون توانستیم در مدت کوتاهی درصد پوشش واکسیناسیون جمعیت روستایی را افزایش دهیم.
قاسمی از تزریق بالغ بر 17 هزار دوز واکسن برای جمعیت روستایی بالای ۱۸ سال در شهرستان جم خبر داد و افزود: تا تاریخ ۶ مهرماه ۱۴۰۰ از جمعیت ۱۶ هزار و ۳۲۰ نفری بالای ۱۸ سال شهرستان تاکنون ۱۱ هزار و ۷۰۶ نفر دوز اول و 5 هزار و 239 نفر نیز دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: ۳۲ درصد از جمعیت روستایی نیز هر دو نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
قاسمی با اشاره به اینکه واکسیناسیون در تمامی خانه‌های بهداشت شهرستان جم انجام‌گرفته است افزود: تیم‌های ثابت و سیار واکسیناسیون در خانه‌های بهداشت، مدارس، مساجد و سایر اماکن عمومی حضور پیدا کرده و جمعیت گروه هدف روستایی را واکسینه می‌کنند.
وی گفت: تاکنون ۵ خانه بهداشت روستایی در شهرستان توانسته‌اند بیش از ۸۰ درصد از جمعیت تحت پوشش خود را واکسینه کنند و سایر خانه‌های بهداشت به جز روستای صعب‌العبور سرچشمه بالای ۶۵ درصد پوشش واکسیناسیون داشته‌اند.
قاسمی افزود: تیم‌های سیار واکسیناسیون در روستاهای صعب‌العبور سرچشمه و کوهستانی کوهچر نیز مستقر کرده‌ایم و به دنبال افزایش پوشش حداکثری واکسیناسیون در مناطق روستایی دورافتاده هستیم.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >