معاون بالینی بیمارستان شهید گنجی برازجان:
اتحاد و همدلی کادر درمان و پشتیبانی عامل اصلی موفقیت بیمارستان در گذر از پیک پنجم کرونا

28 مهر 1400
معاون بالینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: در دوران بیماری کرونا ما توانستیم با اتحاد و همدلی بین پزشکان، پرستاران، کلیه پرسنل درمان و پشتیبانی شاغل در بیمارستان گنجی باخلق حماسه ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی از پیک پنجم کرونا عبور کنیم.

دکتر سرور مکاری اظهار داشت: دوران کرونا یک برحه زمانی بی‌سابقه و بسیار وحشتناک در چند دهه اخیر بوده و تمامی کشورهای جهان را درگیر کرد، لذا با ورود بیماری کرونا به کشور و درگیری با این ویروس، کادر درمان و کلیه پرسنل بیمارستان بسیج شده و با فداکاری و ایثارگری‌ به پا خواسته و از سلامت مردم محافظت کردند.
وی تصریح کرد: بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در شش ماهه گذشته ماهیانه 1315بیمار بستری و 5922 بیمار سرپایی را  پذیرا و به نحو مطلوب مداوا کرده است.
دکتر مکاری ضمن تشکر و قدرانی از زحمات تمامی مدافعان سلامت شهرستان و استان ابراز داشت: در راستای تامین پزشکان متخصص در مبارزه با این بیماری علاوه بر دو متخصص عفونی و سه متخصص داخلی مقیم در بیمارستان شهید گنجی، شش متخصص داخلی و سه متخصص عفونی و دو متخصص طب اورژانس هم دعوت بکار شده و بیماران بستری و سرپایی را دربخش‌های بیمارستان شهید گنجی و درمانگاه هفده شهریور مورد مداوا قرار دادند.
معاون بالینی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: به علت حجم مراجعات بسیار زیاد و ازدحام بیماران از پزشکان متخصص در رشته‌های نورولوژی (داخلی مغز و اعصاب ) و بیهوشی نیز با گذراندن دوره‌های آموزشی لازم جهت ویزیت بیماران در بخش‌ها و بخصوص آی‌سی‌یو کووید استفاده کردیم.
وی در خصوص تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی اظهار داشت: بلافاصله تیم تنفسی متشکل از کارشناسان و متخصصان بیهوشی در بیمارستان تشکیل و روزانه تمامی بیماران را از نظر مشکلات تنفسی و میزان اکسیژن موجود در خون مورد بررسی و ویزیت کرده تا مشکلی برای بیماران بوجود نیاید.
معاون بالینی بیمارستان شهید گنجی برازجان در ادامه بیان کرد: بحمدالله کادر درمان با تحمل سختی‌ها و فشارهای بسیار زیاد و استرس‌های کاری توانست از پیک پنجم کرونا عبور کرده و به وضعیت مناسبی که هم اکنون مشاهده می‌کنیم برسیم.
دکتر مکاری در پایان افزود: امید است با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، شستشوی دست‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمعات انسانی و بخصوص شرکت منظم در انجام واکسیناسیون بتوانیم مانع از ایجاد پیک ششم کرونا در کشور شده و به سطح قابل قبولی از ایمنی رسیده و زندگی مردم به روال قبل از دوران کرونا باز گردد.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080  

کلمات کلیدی:
کرونا     دکتر.سرور.مکاری     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >