رئیس کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
استراتژی‌ها و فناوری‌های نوین در پدافند غیرعامل به کار گرفته شود

10 آبان 1400
رئیس کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استراتژی‌ها و فناوری‌های نوین در پدافند غیرعامل لازم و ضروری است و باید به کار گرفته شود.

دکتر سعید کشمیری به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به به‌کارگیری جنگ‌افزار و تسلیحات نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس و مهم نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری و یا میزان خسارات و تلفات ناشی از حملات و بمباران‌های هوایی موشکی دشمن را به حداقل ممکن کاهش داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: موضوع پدافند غیرعامل در جهان از قدمتی به‌اندازه تاریخ زندگی انسان برخورداراست و در طول تاریخ همیشه جزء مهمی از زندگی بشر بوده است، زیرا اقدامات دفاعی انسان سبب دفع یا کاهش میزان اثر تجاوز مهاجمان می‌شود؛ اما چگونگی دفاع به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد و انسان‌ها در دوران حیات خود سعی کرده‌اند تا با استفاده از عقل و تدبیر و اراده خود بهترین راه دفاع را در وضعیت‌های متفاوت، در مقابل تهاجم دشمنانشان انتخاب و آن را به کار بندند.
دکتر کشمیری گفت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند، ازاین‌رو کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با عنوان کارگروه بهداشت، درمان و بیولوژیک شورای پدافند غیرعامل استان با تشکیل کارگروهی مرتبط در حوزه سلامت و با به‌کارگیری تیم‌های امدادی با استراتژی‌ها و فناوری‌های نوین در ارتقا آمادگی و پاسخ مؤثر به حوادث و تهدیدات پدافندی فعالیت خود را با برنامه‌ریزی، گسترش و به روز می‌نماید.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: ضروری است تمهیداتی از قبیل سازمان‌دهی تیم‌های واکنش سریع، اجرای اثربخش آموزش‌های مربوط به تهدیدات سایبری، برگزاری تمرین‌ها و رزمایش‌های دورمیزی و عملیاتی و همچنین عملی نمودن طرح‌ها و پروژه‌های پدافندی لحاظ گردد.
رئیس کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل و تشکر از تلاش‌های دست‌اندرکاران این حوزه خاطرنشان کرد: امید است با مساعدت و همکاری شایسته مسئولان و مدیران، موضوع پدافند غیرعامل بیش از گذشته در جهت حفظ، حراست و مصون‌سازی جامعه بسط و گسترش و اجرایی شود.


انتهای خبر /زن ۵۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نکوداشت     پدافند.غیرعامل     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >