دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر؛
اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شوند درآذر ماه شاهد کاهش موارد بستری و فوتی در استان خواهیم بود/ گزارش تصویری

1 آذر 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شوند در آذر ماه شاهد کاهش موارد بستری و فوتی در استان خواهیم بود.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: چند هفته متوالی بوده که تمام شهرستان‌های استان بوشهر در شرایط آبی و کم خطر هستند اما در شرایط کنونی باید از برپایی تجمعات و مراسمات شلوغ پرهیز کنیم چون این عادی سازی می تواند خیلی خطرناک باشد.
وی تصریح کرد: در آبان ماه 50 درصد کاهش فوتی نسبت به مهر ماه سال جاری داشته‌ایم بصورتیکه در مهر ماه 4 روز بدون فوتی ولی در آبان ماه 14 روز بدون فوتی را در استان شاهد بودیم.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان خاطر نشان کرد: اگر 90 درصد از مردم کل استان دو دوز واکسن را دریافت کردند بعد می توان گفت که استان در حاشیه امن بیماری قرار دارد.
دکترکشمیری اظهار کرد: در استان بوشهر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کم ترین مقدار ممکن بوده است که این کاهش می‌تواند خطرناک باشد و بستری برای افزایش مجدد بیماری در استان را فراهم کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: با بازگشایی مدارس نگرانی‌هایی وجود دارد، درصورتیکه در مدارس معلم یا دانش آموز بیمار شوند باید حتما آن کلاس تعطیل و تمام افراد قرنطینه شوند.
وی افزود: معلم‌ها و کارمندان مدارس حتما باید واکسن زده باشند و در مدرسه و کلاس درس حاضر شوند که تا کنون قریب به 80 درصد از دانش آموزان  واکسینه شده‌اند و 20 درصد هنوز واکسن تزریق نکرده‌اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان اظهار کرد: افراد بالای 60 سال که دو دوز از واکسن را دریافت کرده‌اند باید دوز سوم را تزریق کنند چون 6 ماه از تزریق نوبت دوم آن‌ها گذشته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: 54 درصد از دانش آموزان 12 تا 18 سال هر دو نوبت واکسن را تزریق کرده‌اند که برای بازگشایی مدارس این درصد کفایت نمی‌کند.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان بیان کرد: تا کنون حدود 5 هزار نفر از سالمندان، کادر بهداشت و درمان دوز سوم را دریافت کردند.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در استان بوشهر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف و ادارت بالای 70 درصد است.


انتهای پیام/ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     کووید19    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >