معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
از شیوع کرونا در کشور، قریب به ۳ هزار نفر مبتلا در دیلم به ثبت رسیده است

7 آذر 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: از شیوع کرونا در کشور، نزدیک به ۳ هزار نفر مبتلا در دیلم به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، انتقام عزیززاده در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دیلم ضمن تشکر از حجت‌الاسلام اسدی امام‌جمعه دیلم عنوان کرد: از شیوع بیماری کرونا در کشور مردم دیلم در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله در زمینه ضدعفونی معابر کنترل ورودی‌ها و کمک‌های مردمی و در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا کمک‌های فراوانی کردند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: از شیوع کرونا در کشور قریب به سه هزار نفر مبتلا در دیلم ثبت شد که از این تعداد ۶۰ نفر متأسفانه جان خود را از دست دادند.
وی گفت: کرونا ویروسی است که از انسان به انسان منتقل می‌شود و راه‌های مهم در پیشگیری از شیوع کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.
عزیزاده اظهار داشت: با شیوع کرونا، مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) به‌عنوان مرکز منتخب کووید ۱۹ به جهت اینکه همشهریان در صورت دارا بودن علائم مشکوک به کرونا به آن مرکز مراجعه کنند تعیین گردید.
کارشناس ارشد اپیدمیولوژی شبکه بهداشت دیلم مطرح کرد: همچنین مرکز خدمات جامع سلامت حضرت فاطمه (س) مخصوص انجام خدمات بهداشتی تعیین گردید تا موارد مبتلا و مشکوک در هر دو مرکز با هم برخوردی نداشته باشند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم با اشاره به اینکه بهترین راه مقابله با کرونا واکسیناسیون است اضافه کرد: با دستورالعمل ابلاغی از وزارت بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان با همکاری کلیه نیروهای حوزه سلامت و همچنین نیروهای بسیجی در اردیبهشت‌ماه سال جاری اقدام به تجهیز و راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون و کووید ۱۹ واقع در سالن مسجد نور کردیم که پس از آغاز به کار در دو شیفت صبح و بعدازظهر تا به امروز جهت واکسینه شدن همشهریان دایر بوده است.
وی افزود: اوایل مردم از دریافت واکسن کمی تردید داشتند ولی طولی نکشید که استقبال گسترده‌ای از دریافت واکسن در شهرستان دیلم شد.
عزیززاده تصریح کرد: در کشور ما واکسیناسیون برای افراد بالای ۱۲ سال در نظر گرفته شده است و فعلاً دستورالعملی جهت واکسینه شدن افراد زیر ۱۲ سال از ابلاغ نشده است.
وی خاطرنشان کرد: از جمعیت واجد شرایط واکسن دیلم که ۲۸ هزار نفر است تعداد ۲۴ هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و همچنین ۲۰ هزار نفر هر دو دوز را دریافت کرده‌اند، لازم به ذکر است که تعداد ۴ هزار نفر افراد بالای ۱۲ سال تاکنون مراجعه‌ای را جهت دریافت دوز اول واکسن خود نداشتند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: امروز از تریبون نماز جمعه به عرض همشهریان می‌رسانیم اگر در خانواده و اقوام، همچنین همسایه‌ها افرادی را سراغ دارند که واکسن دریافت نکرده‌اند آن‌ها را جهت دریافت واکسن خود راهنمایی نمایند، در این ایام آمار بستری، مرگ‌ومیر و مبتلایان در شهرستان کاهش بسیار چشمگیری داشته است، آن دسته از همشهریان که واکسن خود را دریافت نکردند حتماً جهت دریافت واکسن خود به مرکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه نمایند.
عزیززاده یادآور شد: با توجه به بازگشایی مدارس از والدین خواهشمندیم فرزندان بالای ۱۲ سال خود را که واکسن دریافت نکرده‌اند جهت دریافت واکسن راهنمایی نمایند تا در صورت شیوع احتمالی بیماری از بستری و وخامت وضعیت جسمی به دور باشند.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     نماز.جمعه     انتقام.عزیززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >