رییس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر:
امداد در کوه‌های صعب العبور دشتستان، بالگرد استان بوشهر را به پرواز در آورد/ گزارش تصویری

25 بهمن 1400
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: امداد در کوه‌های صعب العبور دشتستان، بالگرد استان بوشهر را یکشنبه بیست و چهارم بهمن به پرواز در آورد.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: در چند روز گذشته و به دنبال بارندگی در منطقه طاوه سیاه واقع در شمال دریاچه سد رئیسعلی دلواری بخش شبانکاره در مرز بین استان بوشهر و استان فارس، راه‌های زمینی دسترسی تعدادی از عشایر منطقه از بین رفت که در پی درخواست شبکه بهداشت درمان شهرستان دشتستان بالگرد اورژانس هوایی جهت کمک رسانی به این عشایر به پرواز درآمد.
وی تصریح کرد: در این عملیات هوايي که با حضور و نظارت مستقیم علیرضا پورشمس معاون عملیات اورژانس  115 استان و تکنسینهای اورژانس هوایی بوشهر آقایان شنبدی و نوید کیا انجام شد پزشک، پرستار و مامای شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز حضور داشتند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی، اقداماتی نظیر ویزیت مادر باردار،  توزیع ۱۰ کارتن اقلام و تجهیزات دارویی بین ۸۵ خانوار پراکنده در منطقه و تست سریع کرونا برای افراد عشایر مشکوک به کرونای منطقه از اقدامات انجام شده دانست.
دکتر دادجو بیان داشت: انجام واکسیناسیون کرونا به‌نحوی‌که تعدادی از افراد نوبت اول واکسیناسیون را توسط این تيم دریافت کردند، سرم تراپی و ویزیت سرپایی بيماران توسط پزشک از دیگر خدمات ارائه‌شده به عشایر منطقه بود.
وی اظهار داشت: در این عملیات که  ۷ ساعت به طول انجامید به 110 خانوار که در چند روز گذشته ارتباط زمینی آن‌ها قطع‌شده بود خدمات بهداشتی و درمانی موردنیاز ارائه و بالگرد اورژانس برای این خدمات 3 ساعت پرواز کرد.
دکتر دادجو افزود: از رییس دانشگاه، کادر پروازی خلبان علوی و خلبان حسینی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، بسیج جامعه پزشکی و سازمان امور عشایری که در این مأموریت ما را یاری کردند تقدیر می‌کنیم.

انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس115     بالگرد     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >