سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ؛
تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان به 196 بیمار رسید/جان باختن 3 هم استانی دیگر

7 اسفند 1400
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خبر داد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ شنبه 7 اسفند ماه، 196 نفر است.

دکتر احمد یزدان پناه در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 43 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که ابتلای 8 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 25 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: متاسفانه از مجموع موارد بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه کرونایی، 16 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
دکتر یزدان پناه درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متاسفانه امروز 3 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا 2 آقا با 84 و 80 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای قلبی، تنفسی، دیابت و فشار خون و خانمی با 90 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای تنفسی و دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 48 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 20 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکتریزدان پناه افزود: تا کنون 2090  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع پاندمی کرونا در کشور تاکنون 101596  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
آخرین وضعیت رنگبندی شهرستان ها
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: طبق آخرین وضعیت رنگبندی 3 شهرستان‌ دیلم، تنگستان و عسلویه در وضعیت قرمز و پرخطر، 4 شهرستان بوشهر، دشتستان، جم و دیر در وضعیت نارنجی و خطرناک و 3 شهرستان گناوه، دشتی و کنگان در وضعیت زرد و کم خطر کرونایی قرار دارند.
دکتریزدان پناه اظهار کرد: خوشبختانه روند ابتلا و بستری در بیمارستان‌های استان سیر نزولی دارد ولی از هم استانی‌های عزیز خواهشمندم تا پایان این موج همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده تا با کمترین موارد فوتی این موج را پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام/ ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.کرونا     معاون.درمان     دکتر.یزدان‌پناه        

تاریخ بروز رسانی:   7 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >