کارشناس بیماری‌های واگیر دیلم:
کمپین اطلاع‌رسانی اچ ای وی در دیلم به مدت یک ماه بر پا می‌شود

14 آذر 1401
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: کمپین اطلاع‌رسانی اچ ای وی در دیلم به مدت یک ماه برگزار می‌شود.

مرتضی متانت در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: بیماری اچ آی وی بیماری عفونی واگیردار است که اگر به‌موقع شناسایی شود و به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ارجاع داده شود و مراحل درمان به‌موقع انجام گیرد، ضمن جلوگیری از خطر و انتقال به دیگران، فرد بیمار تا سال‌های متوالی می‌تواند طول عمر طبیعی و بدون انتقال بیماری و با ریسک خطر پایین سپری نماید.
وی افزود: بیماری اچ آی وی از طریق رفتارهای پرخطر جنسی، استفاده مشترک از سوزن و سرنگ مشترک در معتادین، از طریق مادر با کودک در دوران بارداری از طریق خون و فرآورده‌های خونی آلوده قابلیت سرایت به دیگران را دارد.
این کارشناس اظهار داشت: در حال حاضر همه مادران باردار در هفته ششم تا دهم بارداری با انجام یک تست ساده خون در زمان ۲۰ دقیقه توسط مراقبین سلامت از سلامتی خودآگاهی پیدا کرده و مادرانی که در گروه پرخطر می‌باشند مجدداً در هفته ۳۱ تا ۳۴ نهم بارداری نیز موردبررسی قرار می‌گیرند.
متانت اضافه کرد: در همین راستا در جهت افزایش آگاهی گروه‌های هدف در هفته اطلاع‌رسانی با موضوع برابری دسترسی همگانی به خدمات پیشگیری و تشخیص اچ آی وی، کمپین آموزش و اطلاع‌رسانی و بیماری‌ها به مدت یک ماه از تاریخ ۲۰ آبان ماه لغایت ۲۰ آذرماه در سطح شهرستان دیلم برپا است.

انتهای پیام/ م.ب 3060

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کمپین.اطلاع‌رسانی.ایدز     اچ.آی.وی     شهرستان.دیلم     مرتضی.متانت    

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >