تجلیل از داوطلبان سلامت / 130 داوطلب سلامت در شهرستان دیّر فعال است

16 آذر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در حال حاضر 130 داوطلب سلامت در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

عباس آدمیت‌نسب در مراسم تجلیل از داوطلبان سلامت شهرستان دیّر با اشاره به شعار امسال روز جهانی داوطلب، اظهار کرد: «انسجام اجتماعی و عدالت در سلامت از طریق ترویج فرهنگ داوطلبی » به‌عنوان شعار امسال روز جهانی داوطلب اعلام شده است که نشان‌دهنده اهمیت مشارکت‌های ساختارمند مردم در مدیریت تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های سلامت است.
وی با اشاره به نقش ارزنده داوطلبان سلامت در ارتقا سطح سلامت جامعه گفت: داوطلب سلامت زمینه‌های لازم را برای مشارکت فعالانه‌تر افراد در توسعه اقتصادی، اجتماعی کشور فراهم نموده است و در برخی از گروه‌های داوطلبان سلامت حیطه فعالیت آن‌ها متناسب با نیازهای جامعه توسعه‌یافته و در امور اجتماعی و خانوادگی به کمک مردم شتافته‌اند.
آدمیت‌نسب ادامه داد: داوطلبان سلامت با شرکت در برنامه‌های توانمندسازی و فراگیری حرفه‌های مختلف، قادر شده‌اند مهارت‌های کسب‌شده را به خانوارهای تحت پوشش و سفیران سلامت انتقال دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: برای انتقال آموزه‌های بهداشتی و ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، برنامه‌ریزی لازم جهت استفاده از پتانسیل خوب حلقه‌های صالحین و حضور داوطلبین سلامت در نشست این حلقه‌ها انجام شده است.
آدمیت‌نسب بابیان اینکه برخورداری از سلامت حق مردم است گفت: امروزه پذیرفته شده است که نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی و سیستم اجرایی نظام سلامت در تأمین سلامت جامعه حدود 25 درصد بوده و 75 درصد دیگر مربوط به مردم، فرهنگ جامعه، اقتصاد، عملکرد دیگر دستگاه‌ها و در نهایت نظام مشارکت عمومی خواهد بود.
وی تصریح کرد: داوطلبان سلامت پتانسیل زیادی برای ترغیب و تشویق مردم به مشارکت در فراگردهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مؤثر بر سلامت دارند و خوشبختانه شهرستان دیّر از این پتانسیل و سرمایه عظیم اجتماعی بهره‌مند است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     داوطلبان.سلامت     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >