چاقی و اضافه وزن نیمی از بزرگ‌سالان شهرستان دیّر

3 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بیش از نیمی از جمعیت بزرگ‌سال شهرستان دیّر تحت تأثیر چاقی و اضافه وزن قرار دارند.

عباس آدمیت نسب در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: تغییر تغذیه به سمت رژیم‌های غذایی ناسالم و سبک زندگی کم‌تحرک باعث شده که حدود ۳۵ درصد جمعیت شهرستان دیّر تحت تأثیر اضافه وزن یا چاقی قرار گیرند.
وی اضافه کرد: طبق آمار ۹ ماهه امسال بیش از نیمی از بزرگ‌سالان (۵1.3 درصد) قریب به یک‌چهارم (22.3 درصد) از سالمندان، 20.7 درصد از نوجوانان، بیش از ۳۰ درصد جوانان و نزدیک به ۱۲ درصد از کودکان زیر پنج سال شهرستان دیّر تحت تأثیر اضافه وزن یا چاقی هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه رژیم غذایی ناسالم از عوامل اصلی بیماری‌های غیر واگیر است، گفت: برای پیشگیری، توقف و درمان مؤثر بیماری‌های غیر واگیر به مراقبت‌های بهداشتی مؤثر، حمایت‌های فرا بخشی گسترده و اقدامات دیگر در تمام زمینه‌ها نیازمند هستیم و این مهم جز با همکاری تمام بخش‌های توسعه و همراهی اقشار مختلف جامعه میسر نخواهد شد.
وی بابیان اینکه علت اصلی چاقی و اضافه وزن، عدم تعادل انرژی بین کالری مصرف شده و کالری موردنیاز است، افزود: عوامل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و روانی تأثیر به سزایی در این اختلال چندوجهی دارند.
آدمیت نسب تصریح کرد: افزایش آگاهی مردم در مورد ارتباط بین سبک زندگی و چاقی و عوارض چاقی، نه‌تنها می‌تواند بار بیماری را کاهش دهد، بلکه افراد را برای انتخاب سبک زندگی سالم، مانند داشتن فعالیت بدنی و انتخاب غذا و نوشیدنی سالم، توانمند کند.
وی یادآور شد: برنامه‌های سیزدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار "حال خوب با وزن مناسب " از ۲۴ دی‌ماه تا هفتم بهمن‌ماه در شهرستان دیّر در حال اجرا است.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
چاقی     اضافه.وزن     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   3 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >