رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی در دشتستان از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون ارائه‌شده است/گزارش تصویری

9 فروردين 1402
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به شهروندان و مسافرین نوروزی در دشتستان ارائه‌شده است.

دکتر حسن ملکی زاده در حاشیه بازدید عیدانه از مرکز خدمات جامع سلامت دالکی و اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای قلعه سفید دشتستان اظهار داشت: ۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در ایام تعطیلات نوروز فعال هستند و به مراجعین و مسافران خدمات ارائه می‌دهند.
 وی تصریح کرد: در این مراکز ۲۵ پزشک و ۶ دندان‌پزشک در نوبت‌های مختلف از شبانه‌روز فعالیت داشته‌اند و در حدود ۱۱ هزار و ۲۲۷ نفر از خدمات پزشک عمومی و ۷ هزار و ۶۱۲ نفر از خدمات پرستاری (تزریقات و پانسمان) بهره‌مند شده‌اند.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت، آزمایشگاه مرکزی و مرکز مشاوره حین ازدواج و مراکز هیپوتیروئیدی نیز در این ایام در دشتستان فعال بوده‌اند و در حدود هزار و ۱۴۴ خدمت آزمایشگاهی به شهروندان ارائه‌شده است.
وی همچنین بیان کرد: در بخش واحدهای بهداشتی نیز در حدود ۴ هزار و ۹۰۶ خدمت که شامل مراقبت مادران باردار، کودکان، واکسیناسیون و خدمات آزمایشگاهی و بازرسی‌های بهداشت محیط است به شهروندان و مسافرین نوروزی ارائه‌شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر مراقبت مادران باردار، تصریح کرد: ارائه خدمات به مادران باردار یکی از اولویت‌های مهم در بخش بهداشت است و در این ایام در حدود ۷۳۴ مادر باردار جهت دریافت خدمات بهداشتی به مراکز ما مراجعه کرده‌اند که ۴۰ مادر باردار به علت عوارض و مشکلات مربوط به بارداری به پزشکان متخصص و بیمارستان ارجاع داده‌شده‌اند.
دکتر ملکی زاده در خصوص ارائه مراقبت‌های بهداشتی به کودکان گفت: در ایام تعطیلات نوروز تاکنون در حدود هزار و ۹۰۰ کودک زیر ۵ سال با پیگیری مراقبین سلامت و بهورزان در دشتستان واکسینه و یا مراقبت شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: شهرستان دشتستان دارای ۲۶ مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی و همچنین ۶۱ خانه بهداشت فعال است که در ایام تعطیلات نوروزی ۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فعال بوده و در روزهای اداری نیز تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت به‌صورت مستمر خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ارائه می‌نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مرکز خدمات جامع سلامت دالکی و اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای قلعه سفید دشتستان بازدید کرد و ضمن اهدای شاخه گل و تبریک سال نو به پرسنل در این دو مرکز، در جریان وضعیت ارائه خدمات قرار گرفت.
در این بازدید دکتر محسن صحرانورد مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر و تعدادی از مسئولین واحدهای این مرکز درمانی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید.عیدانه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     مرکز.دالکی     اورژانس.قلعه.سفید     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >