سهم ۳۲ درصدی حوادث ترافیکی از مأموریت‌های نوروزی اورژانس شهرستان دیّر

19 فروردين 1402
مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: در ایام نوروز سهم حوادث ترافیکی از مأموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان دیّر ۳۲ درصد بوده است.

حسین ناظمیان پور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به خدمات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در طرح سلامت نوروزی گفت: امسال مجموعه همکاران دلسوز و زحمتکش در قالب تیم‌های کشیک، تلاش مضاعفی برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به شهروندان و مسافران نوروزی انجام دادند که از همه این عزیزان قدردانی می‌شود.
وی گفت: ۱۹۳ مورد مأموریت از سوی اورژانس ۱۱۵ در شهرستان دیّر انجام شد که ۶۱ مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۳۲ مورد از آن غیر ترافیکی بود که سهم مأموریت حوادث ترافیکی ۳۲ درصد است.
وی اضافه کرد: همکاران پرتلاش اورژانس پیش بیمارستانی درمجموع به ۲۳۸ مصدوم خدمات فوریت‌های پزشکی ارائه دادند که ۹۱ نفر در حوادث ترافیکی و ۱۴۷ نفر هم مربوط به حوادث غیر ترافیکی بود.
مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: در همین ایام ۶ هزار و ۶۴۶ نفر نیز با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت توسط پزشکان این مراکز ویزیت و به ۵ هزار و ۴۲۹ نفر نیز خدمات پاراکلینیکی و پرستاری ارائه شد.
وی افزود: ۳۷۲ مورد واکسیناسیون روتین و ۵ مورد نیز واکسن کرونا در همین ایام به مراجعین تزریق شده است.
ناظمیان پور با اشاره به اهمیت ارائه خدمات به مادران و کودکان اضافه کرد: به‌منظور ارائه خدمات و مراقبت‌های بهداشتی در ایام نوروز، تیم‌های کشیک مامایی و بهداشتی تشکیل که به ۵۵۶ نفر مادر باردار و ۶۵۰ نفر از کودکان، مراقبت‌های بهداشتی ارائه دادند.
وی تصریح کرد: هزار و ۱۳۴ بازدید بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام که منجر به صدور ۳۷۵ اخطار بهداشتی و معرفی ۴ واحد صنفی به مراجع قضایی شد.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شهرستان.دیر     حوادث.ترافیکی     مأموریت.اوژانس.پیش‌بیمارستانی     حسین.ناظمیان.پور    

تاریخ بروز رسانی:   19 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >