رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
۳۰ هزار مکمل ویتامین D بین دانش آموزان مدارس شهرستان دشتی توزیع شده است

20 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تعداد ۳۰ هزار و ۴۵۰ مکمل ویتامین D و ۲۳ هزار و ۶۰۰ قرص آهن بین دانش آموزان مدارس شهرستان دشتی توزیع شده است.

مهندس پرویز احمدی با اشاره به اینکه حفظ سلامت دانش آموزان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت بهداشت است افزود: طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D در سطح مدارس شهرستان دشتی در حال اجراست.
وی تصریح کرد: اجرای طرح مکمل یاری آهن همه ساله در تمام مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه و مکمل یاری ویتامین D در تمام مدارس متوسطه اول و دوم پسرانه و دخترانه انجام می‌شود.
وی به مشکلات ناشی از کمبود آهن در سلامت دختران اشاره کرد و گفت: کم‌خونی ناشی از فقر آهن موجب کاهش قدرت یادگیری، تضعیف سیستم ایمنی بدن، احساس ضعف و خستگی مزمن، کاهش قدرت ذهنی و تحریک‌پذیری می‌گردد.
این مقام مسئول افزود: هدف از اجرای این طرح در مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه آموزش تغذیه مناسب، ارتقای آگاهی و عملکرد دختران جوانم در زمینه تغذیه صحیح و نقش آن در سلامت دختران و خانواده‌های آنان و کاهش کم‌خونی است.
وی تأکید کرد: با توجه به شیوع کمبود ویتامین D و محدود بودن منابع غذایی این ویتامین، طرح مکمل یاری ویتامین D نیز جهت تأمین نیاز گروه سنی نوجوانان در کلیه مدارس شهرستان همراه با طرح آهن یاری در حال اجراست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D در مدارس دشتی در حال اجراست.


انتهای پیام/ م. ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مکمل     ویتامینD     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   20 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >