رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
همه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای برنامه‌های تشویقی در خصوص فرزند آوری هستند

27 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: همه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای برنامه‌های تشویقی در خصوص فرزند آوری هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در نشست قرارگاه جمعیت اظهار داشت: قرارگاه جوانی جمعیت، شروع یک حرکت تحول‌گرا و تعالی‌بخش در نظام سلامت در راستای پویایی و جوانی جمعیت است.
دکتر حیدری گفت: استان بوشهر و شهرستان گناوه به لحاظ میزان باروری در وضعیت مطلوبی نیست و از اعضاء قرارگاه جمعیت خواست تا برنامه‌های انجام شده و پیشنهادی خود را در رابطه با حل مسئله جمعت بیان کنند.
سرهنگ حسینی رئیس بسیج جامعه زنان شهرستان گناوه بیان کرد: با تحقیقات میدانی که در خصوص علت‌یابی این مشکل انجام شده، علاوه بر مشکلات اقتصادی مشکل کاهش ازدواج و به‌تبع آن کاهش نرخ موالید ریشه در مسائل دینی و اعتقادی مردم دارد و باید با استفاده از اساتید برجسته استانی و کشوری و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حوزه و دانشگاه‌های شهرستان در راستای موضوع فرزند آوری فرهنگ‌سازی شود.
دولت‌خواه مشاور فرماندار گناوه در امور زنان و خانواده تأکید کرد: در گام اول در جهت حل این مشکل بیشتر تمرکز بر بررسی وضعیت جمعیتی بوده و در دومین گام در سال جاری دستگاه‌های اجرایی موظف هستند اقدامات عملی انجام شده در خصوص افزایش جمعیت را اعلام کنند.
دکتر لیراوی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار در پایان جلسه از حاضرین خواست همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان در خصوص اجرای هرچه بهتر برنامه‌های جمعیتی به عمل‌آورند.
در نشست قرارگاه جمعیت که به مناسبت هفته ملی جمعیت در محل فرمانداری شهرستان و با حضور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و سایر اعضاء برگزار شد دکتر عصمت حیدری گزارش کاملی از وضعیت جمعیتی شهرستان و استان ارائه کرد.انتهای پیام/ م.ن 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     فرزندآوری     دکتر.عصمت.حیدری    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >