رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
کلاس‌های مشاوره حین ازدواج؛ فرصتی برای زندگی سالم‌تر / صدور بیش از ۱۷۰۰ مجوز ازدواج در یک سال گذشته

30 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کلاس‌های مشاوره حین ازدواج؛ فرصتی برای زندگی سالم‌تر و ارتقای سلامت خانواده است.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: یکی از بااهمیت‌ترین و ارزشمندترین نهادها در ایـران، خـانواده است و برای تحکیم بنیـان خـانواده، پـرداختن بـه همه‌ی ابعـاد سلامت خانواده ضروری است.
خویشدوست تصریح کرد: یکی از مناسب‌ترین گروه‌ها برای آموزش سلامت باروری در جامعه؛ زوجین در آستانه ازدواج می‌باشند که اولین تماس آنان با حوزه بهداشتی در کلاس‌های مشاوره حین ازدواج روی می‌دهد.
وی تأکید کرد: کلاس‌های حین ازدواج فرصتی است تا زوجین با حقوق و مسئولیت‌های مشترک و اختصاصی در ارتباط با مسائل بهداشت باروری آگاه و حتی موجب تغییر نگرش آنان گردد.
ماریا خویشدوست در خصوص روند صدور مجوز در شهرستان گفت: زوج‌های جوان پس از مراجعه به دفاتر ثبت ازدواج جهت عقد کردن، برای انجام آزمایش خون، به آزمایشگاه معرفی‌شده و پس از انجام آزمایش، جهت شرکت در کلاس‌های آموزشی ارجاع داده می‌شوند و گرفتن جواب آزمایش خون منوط به شرکت در کلاس‌ها و گرفتن گواهی دوره است.
صدور بیش از ۱۷۰۰ مجوز ازدواج در یک سال گذشته در شهرستان دشتستان
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بابیان اینکه در طی یک سال گذشته در حدود هزار و ۷۲۵ مجوز ازدواج در شهرستان دشتستان برای زوجین صادر شده، تصریح کرد: در طی سه ماه اول سال جاری به‌صورت میانگین ۲۵۰ تا ۲۷۰ زوج در کلاسه‌های حین ازدواج شرکت نموده‌اند و امیدواریم با سیاست‌های جمعیتی و تسهیلاتی که برای زوجین به بانک‌ها و نهادها ابلاغ شده، آمار ازدواج افزایش یابد.
رئیس گروه واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: در کلینیک مشاوره حین ازدواج، علاوه بر آموزش‌هایی در زمینه جوانی جمعیت، فرزند آوری و همچنین سلامت باروری، آموزش‌های لازم در زمینه اخلاق در خانواده بر اساس موازین اخلاقی و دینی به زوجین جوان به‌منظور تحکیم روابط زوجین و خانواده توسط کارشناسان دفتر سازمان قضایی و ستاد تبلیغات اسلامی ارائه می‌شود.
فضه امیری گفت: کلاس‌های مشاوره حین ازدواج، ۲ روز در هفته در کلینیک مشاوره حین ازدواج که در طبقه بالای مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر (عج) شهر برازجان مستقر است، برگزار می‌شود.
وی بر لزوم شرکت تمامی زوجین در آستانه ازدواج در کلاس‌های مشاوره حین ازدواج تأکید و خاطرنشان کرد: تمام مسائلی که زوجین در این کلاس‌ها با مشاورین خود مطرح می‌کنند به‌صورت کاملاً محرمانه محفوظ می‌ماند و تمام و سعی ما در سیستم بهداشتی این بوده که از کارشناسان و مشاورین با تجربه و دارای مهارت کافی استفاده نماییم.
رئیس گروه واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در طی مصاحبه‌ای که با چندین زوج در این مرکز توسط روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان انجام گرفته، نگرش و ارتقای آگاهی زوجین قبل و بعد از برگزاری کلاس‌ها تغیر محسوسی پیدا کرده است و اغلب رضایتمندی خود را از این کلاس‌ها را بیان می‌کنند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خانواده     مشاوره.ازدواج     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >