رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر:
افزایش ۲۴ درصدی حوادث ترافیکی در استان بوشهر، نگران‌کننده است/ بررسی آمار مأموریت‌های اورژانسی سه‌ماهه اول سال جاری

3 تير 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: افزایش ۲۴ درصدی حوادث ترافیکی در استان بوشهر، نگران‌کننده است.

دکتر سید حسین موسوی در مصاحبه با روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر اظهار داشت: در سه‌ماهه نخست امسال، تعداد مأموریت‌های اورژانسی در استان بوشهر به ۱۱ هزار و ۵۹۰ مورد رسیده است که از این تعداد، ۳ هزار و ۴۳۲ مورد به حوادث ترافیکی مربوط می‌شود.
وی افزود: این عدد نشان‌دهنده یک افزایش ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته است که این افزایش نگران‌کننده است، البته تعداد فوتی‌های ترافیکی در سه‌ماهه نخست سال جاری با ۳۰ نفر نسبت به سه‌ماهه نخست سال گذشته با ۴۷ نفر کاهش‌یافته است که باعث شده نرخ رشد فوتی‌ها به منفی ۳۶ درصد برسد.
دکتر موسوی گفت: بر اساس این آمارها، شهرستان بوشهر و دشتستان با بیشترین تعداد مأموریت اورژانس در حوادث ترافیکی و شهرستان گناوه با رتبه سوم، در بین شهرستان‌های استان بوشهر در این حوادث قرار دارند.
دکتر سید موسوی افزود: طراحی و اجرای برنامه‌هایی برای کاهش تعداد حوادث ترافیکی و کاهش اثرات منفی آن بر جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: آگاهی‌بخشی و ایجاد فضایی امن برای رانندگان نقش مهمی در کاهش تعداد حوادث ترافیکی بازی می‌کند، به همین دلیل، اجرای برنامه‌های آموزشی، نظارتی و پیشگیری از سوء رفتارهای رانندگی می‌تواند برای بهبود شرایط رانندگی و کاهش تعداد حوادث ترافیکی در استان بوشهر مفید واقع شود.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مأموریت‌های.اورژانسی     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >