در سه ماه نخست ۱۴۰۲؛
۱۱۵ هزار تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد

4 تير 1402
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای امسال تا پایان خرداد ماه، بالغ‌بر ۱۱۵ هزار و ۹۷۳ تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد.

دکتر امین آزاد فر در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: تعداد کل مراجعینی که خدمات تشخیصی آزمایشگاه را دریافت نموده‌اند، ۱۹ هزار و ۵۰۷ نفر بوده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۲۹۵ نفر به‌صورت بیمار بستری و ۲ هزار و ۲۱۲ نفر بیمار سرپایی بوده‌اند.
دکتر آزاد فر ضمن معرفی بخش‌های مختلف آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: بخش کلینیکال آزمایشگاه شامل بخش‌های بیوشیمی، هماتولوژی، ایمونولوژی، سرولوژی، میکروب‌شناسی، آنالیز ادرار و بانک خون است.
وی همچنین تصریح داشت: در بخش بیوشیمی سه دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی و دو دستگاه اتوآنالایزر سدیم و پتاسیم مستقر است که تعداد تست‌های انجام شده در این بخش در سه ماهه اول سال جاری ۶۰ هزار و ۳۴۳ تست است.
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ضمن اشاره به مهم بودن خدمات تشخیصی آزمایشگاه در امر طبابت و تشخیص به‌موقع و دقیق پزشکان، اظهار داشت: در بخش هماتولوژی آزمایشگاه شهید گنجی دو دستگاه سل کانتر و دو دستگاه سدیمان ریدر مستقر است که آمار تست‌های انجام شده در این بخش در این بازه زمانی ۳۱ هزار و ۴۱۶ تست است.
وی بیان کرد: در بخش ایمونولوژی دو دستگاه الایزا و یک دستگاه وایداس مستقر است که تعداد تست‌های انجام شده در این بخش ۹۷۶ تست بوده و همچنین تعداد تست‌های انجام شده در بخش‌های سرولوژی ۳ هزار و ۴۷۱، میکروب‌شناسی هزار و ۵۴۳ و آنالیز ادرار ۲ هزار و ۹۴۲ تست است.
دکتر آزاد فر همچنین اظهار کرد: در بخش بانک خون این آزمایشگاه، آزمایش‌های لازم بر روی خون و فراورده‌های خونی مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان انجام می‌شود که تعداد آزمایش‌های انجام شده در این بخش ۲ هزار و ۸۴۴ تست آزمایشگاهی بوده است.
دکتر آزاد فر اضافه داشت: آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان حدوداً ۱۲ هزار و ۱۷۸ تست متفرقه دیگر اعم از تروپونین، گازهای خونی و ... را در مدت زمان سه ماهه اول امسال انجام داده است.
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی ضمن اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در زمینه مهار ویروس منحوس کرونا افزود: علی‌رغم کاهش میزان ابتلای مردم به بیماری کرونا ولی متأسفانه هنوز بیماری کرونا در سطح جامعه حضور داشته و حدوداً ۲۶۳ نمونه‌گیری از بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان در سه ماهه نخست امسال انجام شده و خوشبختانه اغلب تست‌ها منفی بوده است.

دکتر آزاد فر انجام آزمایش‌های سرجیکال را یکی از مهم‌ترین بخش‌های آزمایشگاهی خواند و ابراز داشت: آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با دارا بودن دو نفر پزشک حاذق پاتولوژی تمامی تست‌های پاتولوژی را در بیمارستان انجام و در اسرع وقت نتایج آزمایش‌های را در اختیار سایر پزشکان متخصص قرار می‌دهند که در همین مدت زمان ذکر شده ۲۶۳ تست مختلف سرجیکال انجام شده است.
آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی دارای دو بخش کلینیکال و سرجیکال بوده و پرسنل شاغل در آزمایشگاه بیمارستان متشکل از دو پزشک متخصص پاتولوژی، سی‌ودو نفر کارشناس آزمایشگاه و دو نفر متصدی پذیرش است.
انتهای پیام/ ب.ا ۴۰۸۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تست.آزمایشگاهی     دکتر.امین.آزادفر     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >