اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی برای ۷۰۰ دانش‌آموز تنگستانی

27 تير 1402
مسئول سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در تنگستان، ۷۰۰ دانش‌آموز ابتدائی از مزایای این طرح بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر علی فخرزاد بیان داشت: طرح وارنیش فلوراید تراپی از ابتدای تیرماه سال جاری آغازشده و در این طرح که برای افراد ۶ تا ۱۲ ساله انجام می‌شود با تلاش بهورزان ۷۰۰ نفر از خدمات این طرح بهره‌مند شده‌اند.
دکتر فخرزاد اظهار داشت: وارنیش فلوراید تراپی دندان‌ها می‌تواند موجب مقاوم شدن دندان‌ها در مقابل پوسیدگی گردد و تا ۵۰ درصد از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کند.
مسئول سلامت هان و دندان شبکه بهداشت و درمان تنگستان با بیان اینکه بهترین زمان کنترل بیماری‌های دهان و دندان دوران کودکی است تصریح کرد: سلامت دهان و دندان بخش مهمی از بهداشت عمومی است که در کیفیت زندگی افراد نقش مهمی دارد
وی ادامه داد: طرح وارنیش فلوراید تراپی دو بار در سال و به فاصله ۶ ماه برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال انجام می‌شود
دکتر فخرزاد گفت: مراقبت و خدمات دهان و دندان شامل معاینه دهان و دندان، ارائه مسواک انگشتی و انواع خدمات ترمیمی به‌صورت رایگان از ۶ ماهگی تا ۱۲ سالگی برای این کودکان انجام می‌شود
مسئول سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان تنگستان افزود: بر همین اساس در سه‌ماهه اول سال جاری ۴۰۳۶ کودک از این خدمات استفاده و ۶۴۰ کودک ۶ ماه تا ۲ سال نیز مسواک انگشتی رایگان دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش     فلوراید.تراپی     دکتر.علی.فخرزاد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >