در سه‌ماهه اول سال جاری در تنگستان انجام شد؛
بهره‌مندی ۴ هزار نوجوان و جوان تنگستانی از خدمات بهداشتی اولیه

23 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری ۴ هزار و ۲۶۹ نوجوان و جوان در تنگستان خدمات بهداشتی اولیه را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: مراقبت جوانان و نوجوانان باهدف آگاهی از سلامت فرد، پیشگیری از بیماری‌ها و مخاطرات شایع این دوران همراه با ارائه آموزش‌های لازم به این گروه سنی یکی از ارزشمندترین خدمات حوزه بهداشت است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: در سه‌ماهه اول سال جاری ۲هزار و ۸۱۸ نوجوان و هزار و ۴۵۱ جوان خدمات بهداشتی اولیه را در مراکز بهداشتی تنگستان توسط بهورزان و مراقبین سلامت دریافت نموده‌اند.
 وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان مراقبت‌هایی همچون وضعیت نمایه توده بدنی، دهان و دندان و واکسیناسیون را دریافت و ازنظر خطر ابتلا به فشارخون، سل، آسم، سلامت روان، بینایی و شنوایی و سلامت اجتماعی ارزیابی می‌شوند.
رفیعی تصریح کرد: علاوه بر مراقبت‌های صورت گرفته توسط بهورزان و مراقبین سلامت، جوانان و نوجوانان خدمات گسترده‌ای را نیز توسط پزشک دریافت می‌کنند که در سه‌ماهه اول سال جاری هزار و ۵۳۱ نوجوان و ۸۳۱ جوان خدمات اولیه بهداشتی را توسط پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت دریافت کرده‌اند.
وی افزود: ارزیابی ازنظر بینایی، ارزیابی ازنظر قد و نمایه توده بدنی، ارزیابی ازنظر اختلالات خونی و هپاتیت، پیگیری مشکلات تکاملی، معاینه گوش و مراقبت ازنظر شنوایی، ارزیابی و معاینه پوست و مو، معاینه ستون فقرات، قفسه سینه و اختلالات اسکلتی، مراقبت ازنظر روند بلوغ، مراقبت ازنظر ابتلا به سل و آسم و مراقبت ازنظر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، ازجمله خدماتی است که توسط پزشک به نوجوانان و جوانان ارائه می‌شود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با اشاره به دوره‌ای بودن مراقبت‌های بهداشتی نوجوانان و جوانان به‌صورت هر سه سال یک‌بار تأکید کرد: ارزیابی‌ها و مراقبت‌های ارائه‌شده در خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت توسط بهورزان، مراقبین سلامت و پزشکان نقش بسزایی در تشخیص زودهنگام بیماری‌ها و درنتیجه مداخله سریع‌تر در بهبود سلامت این گروه سنی دارد، لذا مراجعه به‌موقع این افراد به نزدیک‌ترین مرکز ارائه خدمات کمک شایانی به این مهم خواهد کرد.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.بهداشتی     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >