موکب داران و زائران در ایام اربعین به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند

29 امرداد 1402
کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: موکب داران و زائرین در ایام اربعین به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند.

سیده زینب حسینی در نشست آموزشی و هماهنگی پیاده‌روی اربعین حسینی در شهرستان دیّر گفت: زائران اربعین حسینی در مسیر پیاده‌روی خود باید بسیاری از مراقبت‌های بهداشتی را برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها رعایت کنند.
وی افزود: افرادی که مسئولیت اداره موکب‌ها را در پیاده‌روی اربعین حسینی بر عهده دارند می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی شرایط بهتری را برای زائرین فراهم کنند.
وی از گرمای هوا به‌عنوان چالش اصلی در اربعین امسال یاد کرد و افزود: امسال دمای هوا نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده و همین عامل تهدیدی برای سلامت زوار است و می‌تواند آمار گرمازدگی را افزایش دهد.
کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بابیان اینکه آموزش‌های بهداشتی لازم جهت حفظ سلامت زوار به موکب داران ارائه شده است، گفت: خود مراقبتی و توجه به توصیه‌های بهداشتی در خصوص گرمازدگی، آسیب پاها، آفتاب‌سوختگی، عرق‌سوز شدن و همچنین رعایت اصول بهداشتی از قبیل سلامت آب و غذا از جمله مواردی است که مورد تأکید است.
حسینی اضافه کرد: رعایت نکات بهداشتی هنگام تهیه و توزیع مواد غذایی، استفاده از ماسک و کمک‌های اولیه و نحوه احیا قلبی تنفسی به موکب داران شهرستان دیّر آموزش داده شد.
 انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     موکب.داران     سیده.زینب.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   29 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >