خانه بهداشت درنگ شهرستان دشتستان افتتاح شد

8 شهريور 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افتتاح خانه بهداشت درنگ از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر ماریا خویشدوست گفت: روستای درنگ از روستاهای کم برخوردار و دور از دسترس بخش بوشکان است که فاقد خانه بهداشت بوده و تمامی خدمات بهداشتی و درمانی توسط مرکز خدمات جامع سلامت روستایی طلحه به مردم این روستا ارائه می‌شود.
خویشدوست تصریح کرد: در شهریورماه سال گذشته عملیات اجرایی این خانه بهداشت آغاز شد و در طی یک سال این خانه بهداشت در زمینی به مساحت ۸۵مترمربع و بااعتبار ۲۵میلیارد ریال از محل اجرای برنامه محرومیت‌زدایی احداث و به بهره‌برداری رسید و این روستا به جمع روستاهای دارای خانه بهداشت پیوست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: با توجه به صعب‌العبور بودن این منطقه به دلیل کوهستانی بودن، احداث خانه بهداشت در این روستا از نیازمندی‌های ما در این بخش بوده و امیدواریم با استقرار بهورز در خانه بهداشت، سیاست‌های وزارت بهداشت در زمینه سلامت عمومی و پیشگیری از بیماری‌ها بیشتر از گذشته تحقق یابد.
فرماندار شهرستان دشتستان نیز در حاشیه این آیین گفت: بهورزان یکی از مؤثرترین نیروها در ارتقای سلامت هستند که فعالیت‌های آن‌ها در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت نقشی حیاتی دارد و با کمترین هزینه و امکانات، با تلاش و فعالیت شبانه‌روزی خود، نقش مهم و تأثیرگذاری در پیشگیری از بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم‌دارند.
احمد بنافی تصریح کرد: بهورزان علاوه بر نقش خود در صیانت از سلامت مردم، باید همگام باسیاست‌های وزارت بهداشت گام بردارند و یکی از سیاست‌های مهم دولت سیزدهم، فرزند پروری و صیانت از خانواده است که بهورزان باید با تلاش و جدیت این سیاست‌ها را در مناطق تحت پوشش خود اجرایی نمایند و نقش مؤثری در ازدیاد جمعیت ایفا کنند.
در ششمین روز از هفته دولت، با حضور مسئولین شهرستانی و محلی بخش بوشکان، خانه بهداشت درنگ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
    
انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت1402     دکتر.ماریا.خویشدوست     فرماندار     احمد.بنافی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >