رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
۱۰۷ بهورز در ۶۴ خانه بهداشت فعالیت دارند/ارتقای شاخص‌های بهداشتی در گرو تلاش و فعالیت بهورزان است

14 شهريور 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه ۱۰۷ بهورز در ۶۴ خانه بهداشت فعالیت دارند گفت: ارتقای شاخص‌های بهداشتی در کشور نتیجه تلاش و فعالیت بهورزان است و نقش آنان در سلامت جامعه حیاتی است.

دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در شهرستان دشتستان ۶۴ خانه بهداشت در تمامی مناطق و بخش‌های فعال است که ۱۰۷ بهورز زن و مرد در این خانه‌های بهداشت به گروه‌های سنی مختلف مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهند.
دکتر خویشدوست تصریح کرد: خوشبختانه در هفته دولت سال جاری، برای اولین بار خانه بهداشت درنگ در بخش بوشکان و خانه بهداشت قراولخانه در بخش مرکزی و همچنین یک خانه بهداشت عشایری چاوک در بخش ارم به خانه‌های بهداشت شهرستان افزوده شده و بهورزان این خانه‌های بهداشت در حال گذراندن دوره کارآموزی در مراکز تحت پوشش خود می‌باشند و در چند ماه آینده در خانه‌های بهداشت روستای خود مستقر و به مردم خدمات بهداشتی ارائه خواهند داد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶ کاردان بهورز، دوره آموزشی تئوری خود را در آموزشگاه بهورزی برازجان به پایان رسانده‌اند و در حال گذراندن دوره کارآموزی در مراکز و دیگر خانه‌های بهداشت مناطق خود می‌باشند، گفت: در چند ماه آینده، تعداد ۱۲۳ نفر بهورز در ۶۴ خانه بهداشت شهرستان فعالیت خواهند داشت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: تلاش بهورزان بخصوص در مناطق دور از دسترس و کم برخوردار شهرستان موجب شده که خدمات بهداشتی لازم به روستاییان ارائه گردد و به این وسیله از اشاعه بیماری‌ها در جامعه جلوگیری شود.
دکتر خویشدوست با قدردانی از تمامی بهورزان شهرستان دشتستان گفت: ما مدیون خدمات و تلاش‌های خالصانه بهورزان در دورترین نقاط شهرستان هستیم و سلامت جامعه به خدمات بهداشتی که این عزیزان جامعه تحت پوشش خود ارائه می‌کنند؛ گره خورده است.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بهورز     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >