بهره‌مندی ۲۰۰۰ سالمند دیّری از خدمت رایگان بهداشتی

12 مهر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از بهره‌مندی دو هزار سالمند این شهرستان از خدمت بهداشتی رایگان طی ۶ ماه گذشته خبر داد.

عباس آدمیت‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: یکی از گروه‌های مهم سنی افراد بالای ۶۰ سال بوده که به‌عنوان قشر سالمند محسوب می‌شوند که باید به‌طور ویژه خدمات بهداشتی درمانی متناسب با سن خود دریافت کنند.
وی گفت: طی ۶ ماهه ابتدای سال جاری به ۲ هزار و ۱۷۸ نفر از سالمندان شهرستان دیّر خدمات بهداشتی در قالبت مراقبت‌های ادغام یافته دوره سالمندی به‌طور رایگان ارائه شده است.
آدمیت‌نسب افزود: ارزیابی قند و چربی خون، اندازه‌گیری وزن، قد و فشارخون، بررسی وضعیت تعادل سالمندان و پیشگیری از خطر احتمالی سقوط در آن‌ها، بررسی سالمندان از نظر افسردگی و مشکلات روانی، ارزیابی و تشخیص زود هنگام سرطان دستگاه گوارش و ارائه مکمل‌های کلسیم، ویتامین D و مولتی‌ویتامین از جمله خدمات ارائه شده به سالمندان در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: سالمندان به مستمر هر ماه از نظر بیماری فشارخون و دیابت مراقبت می‌شوند و تاکنون ۵۷ سالمند نیز در ۶‌ ماهه ابتدای سال جاری به‌عنوان بیمار پرخطر شناسایی و به آنها خدمات لازم ارائه می‌شود.
آدمیت‌نسب افزود: در همین مدت نیز به هزار نفر از سالمندان شهرستان دیّر مکمل کلسیم د و ویتامین د ارائه شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از مراقبت‌های بهداشتی دوران سالمندی بسیار حائز اهمیت است به همین خاطر تأکید می‌شود سالمندان برای دریافت خدمات مراقبت‌های ادغام یافته این دوره با مراجعه به نزدیک‌ترین خانه بهداشت و یا پایگاه سلامت محل زندگی خود، اقدام نمایند.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سالمندی     خدمات.بهداشتی.رایگان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     عباس.آدمیت.نسب    

تاریخ بروز رسانی:   12 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >