کنترل بهداشتی مسافرین در ورود و مهار پشه آئدس کمک می‌کند

7 آبان 1402
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کنترل بهداشتی مسافرین در هنگام ورود و خروج در ورود و مهار پشه آئدس کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر فاطمه بهرامیان در حاشیه بازدید از پایگاه مراقبت بهداشت مرزی شهرستان کنگان اظهار داشت: پشه آئدس ناقل بیماری‌های مهمی مانند تب دنگی، چکینگونیا، زیکا است.
وی تصریح کرد: در دنیای کنونی که بیماری‌های واگیر از طریق مسافرت و تجارت بین‌المللی می‌توانند گسترش یابند و بحران سلامت در یک کشور می‌تواند معیشت و اقتصاد را در بسیاری از نقاط جهان تحت تأثیر قرار دهد، توجه به این مقررات و پایبندی همه‌جانبه به آن‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در زمان بروز رویدادهایی که می‌توانند یک اورژانس بهداشت عمومی با اهمیت بین‌المللی محسوب شوند، یکی از اقدامات برای واکنش مناسب، اجرای کنترل دقیق مسافرین در هنگام ورود و خروج است.
در این بازدید مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن آموزش نکات لازم در خصوص بیماری تب دنگی و ناقل آن پشه آئدس وضعیت اسکله از جمله بهسازی محیط اداره بندر، سوراخ نمودن لاستیک‌های ضربه‌گیر لنج ها، دپوی لاستیک‌ها، اویتراپ گذاری و .... بررسی شد.
دکتر فاطمه بهرامیان با حضور در شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان عملکرد واحد مبارزه با بیماری‌های واگیر را بررسی و جهت رفع نواقص و پیشبرد اهداف درزمینه اجرای برنامه‌ها راهکارهای لازم را ارائه داد.


انتهای پیام/ م.س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     آئدس     دکتر.فاطمه.بهرامیان     معاونت.بهداشت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >