رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
۵۴ هزار نفر در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون در تنگستان غربالگری می‌شوند

28 آبان 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون که تا ۱۵ دی‌ماه ادامه خواهد داشت ۵۴ هزار و ۲۳۲ نفر مورد غربالگری دیابت و فشارخون قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: در این طرح که در سراسر تنگستان و به‌صورت هم‌زمان از ۲۰ آبان شروع‌شده، گروه هدف ۱۸ سال به بالا و زنان باردار در هر گروه سنی نسبت به بیماری فشارخون و دیابت مورد ارزیابی قرارگرفته و اقدامات بهداشتی و درمانی موردنیاز برای آنها انجام می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: در این پویش، مراجعه‌کنندگان گروه سنی ۴۰ سال به بالا که برای اندازه‌گیری فشارخون حضور می‌یابند در صورت انجام دادن آزمایش قند در شش ماه گذشته باید جواب آزمایش را به همراه داشته باشند.
وی ادامه داد: درصورتی‌که مراجعه‌کننده‌ای در شش ماه گذشته آزمایش قند خون را انجام نداده باشد اما در بررسی صورت گرفته مستعد ابتلا به بیماری دیابت شناخته شود ضمن دریافت آموزش‌های لازم، به پزشک مرکز خدمات جامع سلامت ارجاع شده تا آزمایش قند خون برای فرد انجام و از صحت سلامتی فرد اطمینان حاصل گردد.
رفیعی اظهار داشت: افراد گروه سنی ۱۸ تا ۴۰ سال درصورتی‌که علائمی همچون چاقی و اضافه‌وزن، سابقه دیابت در خانواده، سابقه دیابت در بارداری، لاغری بیش‌ازحد و همچنین سابقه تولد نوزاد با وزن بیش از ۴ کیلوگرم را داشته باشند جهت بررسی دقیق‌تر آزمایش قند خون برای آنان به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
این پویش با حضور بهورزان و مراقبین سلامت و همکاری هلال‌احمر و پایگاه‌های بسیج در تنگستان انجام می‌شود.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید


کلمات کلیدی:
غربالگری     فشار.خون     دیابت     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >