رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
شناسایی ۵۰۰ مورد بیمار جدید در پویش ملی غربالگری دیابت و فشار خون در شهرستان گناوه

15 آذر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: طی مدت اجرای طرح پویش ملی سلامت در سطح شهرستان تا به حال ۵۰۰ مورد بیمار جدید مبتلا به دیابت و فشار خون شناسایی و جهت پیگیری و درمان به مراجع بالاتر ارجاع داده شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین عوامل مرگ‌ومیر در جوامع امروز بیماری‌های غیر واگیر هستند شناسایی زودهنگام و کنترل آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه فشار خون بالا، به‌عنوان یکی از عوامل خطرهای سکته‌های قلبی و مغزی، قابل‌پیشگیری و کنترل است، تأکید کرد: اولین گام برای درمان و کنترل بیماری فشار خون بالا آگاهی افراد از ابتلای به بیماری است که متأسفانه تنها ۴۷ درصد مبتلایان از بیماری خود باخبر هستند.
دکتر حیدری طرح پویش ملی غربالگری دیابت و فشار خون بالا را فرصت مناسبی جهت شناسایی مبتلایان به این بیماری‌ها دانست و گفت: مردم در اجرای هرچه بهتر این طرح با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند.
از اهداف مهم پویش ملی افزایش آگاهی و شناسایی زودرس موارد جدید بیماری فشارخون بالا و دیابت است که پس از شناسایی به سطح دو ارجاع و زیر نظر متخصص مراقبت‌های بعدی و درمان آنان انجام می‌شود.
این طرح علاوه بر اجرا در پایگاه‌های سیار در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های سلامت، مراکز خدمات شبانه‌روزی و خانه‌های بهداشت برای گروه‌های هدف در سطح شهرستان گناوه در حال انجام است.


انتهای پیام/م. ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شناسایی     غربالگری     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >