مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اخلاق، رفتار و گفتار حضرت زهرا (س) باید در تمام شئونات زندگی اجتماعی و فردی نمایان باشد/ رفتار و کردار شهید سلیمانی برگرفته از مکتب فاطمی بود

13 دی 1402
مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اخلاق، رفتار و گفتار حضرت زهرا (س) باید در تمام شئونات زندگی اجتماعی و فردیمان به صورت واقعی نمایان باشد.

حجت‌الاسلام مجتبی احمدی در نشست با کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به مناسبت روز زن اظهار داشت: الگوی زنان و مردان ما حضرت زهرا (س) هستند.

وی با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) افزود: حضرت زهرا (س) اخلاق مولای متقیان حضرت علی (ع) را در قامت زنانه داشت.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) نگاهی خدایی به تربیت فرزندان و جامعه داشت گفت: احترام به زن در کلام ائمه معصومین همواره مورد تأکید بوده است و ما باید این مهم را سرلوحه خود در جامعه و خانه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: تربیت فرزند در همه اقوام جهانی جایگاه ویژه‌ای دارد و در اسلام این جایگاه به خاطر دستورات دینی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اگر بخواهیم فرزندانی همچون حسنین (ع) داشته باشیم باید شیوه تربیتی حضرت فاطمه (س) را به‌عنوان الگویی تمام در نظر بگیریم، زیرا فاطمه زهرا (س) الگویی کامل و پاک هستند که با در نظر گرفتن شیوه تربیتی ایشان می‌توان فرزندان صالحی به جامعه اسلامی تحویل داد.

مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص کرامت و جایگاه زن افزود: کرامت و جایگاه زن در اسلام همواره مورد تأکید بوده و است.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه پوشش و حجاب در اسلام برای زن و مرد مورد تأکید بوده است گفت: پیشینه نگاه زن در غرب مشخص و بر همگان آشکار است.

وی ضمن تسلیت شهادت سردار سرافراز سپهبد شهید سلیمانی اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت‌یافته مکتب حضرت فاطمه الزهرا (س) بود و رفتار و کردار شهید سلیمانی برگرفته از مکتب فاطمی بود.

حجت‌الاسلام احمدی افزود: مکتب شهید سلیمانی همان مکتب امام علی (ع) است، در زمان ما شهید سلیمانی نمونه و الگوی مجسّمی از سیره امام علی (ع) است.

مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب مطهر حضرت زهرا (س) و مصداق عینی حدیث «کونوا دُعاةً لِلنّاسِ بِغَیرِ ألسِنَتِکم، لِیرَوا مِنکمُ الوَرَعَ وَالاِجتِهادَ وَالصَّلاةَ وَالخَیرَ، فَإِنَّ ذلِک داعِیةٌ»؛ است، شهید حاج قاسم سلیمانی دستورات و ارزش‌های اسلام را به صورت عملی در وجود خود داشت؛ بنابراین باید به تأسی از ایشان مراقب اعمال و نیّات خود باشیم.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مدیر.امور.دانشجویی     معاونت.فرهنگی.دانشجویی     میلاد.حضرت.فاطمه     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   13 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >