رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛
اصحاب رسانه یکی از مهم‌ترین ارکان در معرفی و آگاهی‌رسانی عمومی است

30 دی 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: هدف از برگزاری این جلسات تعامل دو طرفه رسانه‌ها و شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و خواستار همکاری آن‌ها در اجرای هر چه‌بهتر برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در شهرستان شد.

دکتر عصمت حیدری بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر قوی‌تر شدن نظام شبکه‌ها در این راستا برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در سطح شهرستان گناوه اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه درگذشته نظام بهداشت و درمان بر کنترل بیمارهای عفونی متمرکز بوده ولی با تغیر سبک زندگی و صنعتی شدن جوامع بیماری‌های غیر واگیر شیوع بیشتری یافته است و سیاست و راهبرد به سمت غربالگری و مراقبت تغییر کرده است.
دکتر حیدری خاطرنشان کرد: برنامه سلامت خانواده شهری مراقبت محور است یعنی فرد زمانی که سالم است مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرد و گاها در همین پایش ها ممکن است بیمارهای خاموش و یا پنهان شناسایی شود در این برنامه افراد با مراجعه به مراکز ارائه خدمت توسط مراقب سلامت پایش و ارزیابی می‌شوند و در صورت نیاز به مراجع بالاتر که به ترتیب پزشک مرکز، متخصص و فوق تخصص است ارجاع می‌شوند.
ایشان اضافه کرد: جمعیت هدف در این طرح در سطح شهرستان تعداد ۸۶ هزار و ۳۱۶ نفر که در قالب ۲۳ هزار و ۷۰۰ خانوار می‌باشند که به همین منظور و برای اجرای شدن برنامه تعداد ۲۹ پایگاه سلامت، ۲۹ ماما، ۲۹ مراقب سلامت و ۲۹ پزشک موردنیاز است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ادامه داد: با توجه به اینکه خدمات برای افراد بر اساس پرونده الکترونیک آن‌ها انجام می‌شود از همشهریان محترم خواست جهت تشکیل، تکمیل و یا اصلاح پرونده الکترونیک خود به مراکز خدمات جامع سلامت شهری مراجعه کنند.
در پایان جلسه اصحاب رسانه نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی هر چه‌بهتر به همشهریان محترم برای بهره‌مندی از مزایایی این طرح بیان کردند.انتهای پیام/م. ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     اصحاب.رسانه     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   1 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >