معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دانش آموزان سفیران جوانی جمعیت در جامعه هستند

7 بهمن 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانش آموزان صادق‌ترین و بهترین سفیران جوانی جمعیت در جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر قاسم برجوئی فرد در حاشیه حضور در مدارس تنگستان به مناسبت آغاز جشنواره دانش‌آموزی ایران جوان بمان بیان داشت: امروز با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نگاه دانش آموزان نسبت به جوانی جمعیت افزایش و درک عمیقی نسبت به معضلات پیش روی جامعه در صورت محقق نشدن شعار جوانی جمعیت شکل‌گرفته است.

وی ادامه داد: حرکت به سمت جوانی جمعیت کشور کاری نیست که به فردا موکول شود زیرا قطعاً فردا بسیار دیر خواهد بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: دانش آموزان و مردم ما باید آگاه باشند و این مسئله را بیش‌ازپیش درک کنند و بدانند که اگر جوانی جمعیت تسریع نشود در آینده با جامعه‌ای پیر، وابسته و ناکارآمد روبرو هستیم.

دکتر برجوئی فرد تصریح کرد: جامعه باید ازنظر ذهنی به این باور برسد که جوانی جمعیت نباید به‌صورت قطعی تحت تأثیر مسائلی مانند اقتصاد، شغل و ... قرار بگیرد.

وی افزود: معضل تک‌فرزندی در حال حاضر جامعه ما را در شرایط بد رشد جمعیتی قرار داده تا جایی که ما نگران آینده جمعیتی اقلیت‌های قومی در کشور هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همراهی رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان و جند تن از مسئولین این شبکه و رئیس آموزش‌وپرورش تنگستان در چند مدرسه تنگستان حضور پیدا کردند و به تبیین مسئله جوانی جمعیت و همچنین جشنواره دانش‌آموزی استانی ایران جوان بمان پرداختند.

 

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

 

 


کلمات کلیدی:
مدارس.تنگستان     معاون.بهداشت.دانشگاه     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     جشنواره.دانش.آموزی     ایران.جوان.بمان    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >