رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
تنها راه نجات جامعه از بیماری‌ تغییر در سبک زندگی است

8 بهمن 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: جامعه‌ای که دچار رفتارهای مغایر با سلامت فردی است تنها در صورتی نجات خواهد یافت که سبک زندگی خود را تغییر دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی در جمع رابطین بهداشتی ادارات در شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: باید یک نکته مهم را متذکر شوم و آن این است که در صورتی شما به‌عنوان رابطین بهداشتی می‌توانید موجب تحول در رفتار بهداشتی جامعه هدفتان بشوید که ابتدا تغییر رفتار در سبک زندگی را از خودتان شروع کنید و در بعد این پیام‌ها را کاملاً آگاهانه و از سر دلسوزی و احساس خطر کردن منتقل کنید زیرا درصورتی‌که گروه هدف شما این احساس واقعی را در انتقال پیام دریافت کند با شعف و شور بیشتری این موضوع را خواهد پذیرفت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: کار خیر و کمک تنها به مسائل مالی ختم نمی‌شود بلکه همین‌که شما اینجا حضور دارید و نسبت به‌سلامت مردم آگاهی پیدا می‌کنید و نتیجه آن انتقال همین اطلاعات به جامعه هدف دیگری است که با شما به‌عنوان رابط بهداشتی در ارتباط هستند یک کار خیر است.
ماه زرافشون رفیعی بابیان اینکه تأمین بخشی زیادی از سلامت جامعه بر عهده سایر ارگان‌هاست تصریح کرد: رابطین بهداشتی ادارات درواقع می‌توانند مانند یک بازوی توانمند و راهگشا در مسائل بهداشتی پیش روی جامعه عمل کنند زیرا تمامی ادارات کشور به‌نوعی در ارتقاء سلامت مردم نقش دارند و اگر آن نقش توسط شما بهتر و سریع‌تر انجام شود مطمئناً خیلی زودتر سلامت عمومی تأمین خواهد شد زیرا با این کار هر آنچه در رابطه با سلامت مردم است در جای خود قرار می‌گیرد و مردم با کمترین مخاطره بهداشتی درمانی مواجه خواهند بود.
رفیعی تأکید کرد: گاهی رساندن یک پیام بهداشتی کوتاه و مختصر به جامعه هدف ممکن است موجب یک تحول در یک رفتار بهداشتی در فرد شود و این بسیار ارزشمند است و ممکن است موجب شود فرد از تبعات رعایت نکردن یک مقوله بهداشتی دور شود و این ازآن‌جهت بسیار ارزشمندتر خواهد شد که عدم ابتلای فرد به بیماری از جهات اقتصادی، اجتماعی و ... به سود جامعه خواهد بود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با ابراز نگرانی از گسترش بیماری‌های قلبی عروقی در جامعه افزود: تنها دلیلی که شاهد مرگ انسان‌ها آن‌هم به دلیل بیماری‌های قلبی عروقی در سنین پائین هستیم، تنها و تنها عدم آگاهی بخشی مؤثر و عدم‌تغییر رفتار لازم و عدم آگاهی از نحوه داشتن سبک زندگی سالم است که این مورد وظیفه شمارا به‌عنوان رابطین بهداشتی ادارات بسیار سنگین‌تر می‌کند.
رابطین بهداشتی ادارات در رابطه با مضرات مصرف نمک و شکر و مزایای مصرف شیر توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان تنگستان آشنا شدند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
رابطین.بهداشتی     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >