رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۱۰ هزار خدمت به مردم در بیمارستان زینبیه خورموج در ایام تعطیلات نوروز تاکنون ارائه شده است

9 فروردين 1403
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از ۱۰ هزار خدمت به مردم در بیمارستان زینبیه (س) خورموج در ایام تعطیلات نوروز تاکنون ارائه شده است.

دکتر حسن ملکی زاده در حاشیه بازدید از بیمارستان زینبیه (س) خورموج اظهار داشت: ۵ هزار و ۶۱۳ نفر از خدمات آزمایشگاهی بیمارستان زینبیه (س) خورموج در ایام تعطیلات نوروز تاکنون بهره‌مند شده‌اند.
وی تصریح کرد: ۴ هزار و ۱۲۹ نفر از خدمات سرپایی و ۶ هزار و ۱۸۵ نفر نیز از خدمات بستری بیمارستان زینبیه (س) خورموج در ایام تعطیلات نوروز تاکنون بهره‌مند شده‌اند.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: مردم در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ از خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی، ویزیت پزشکان اورژانس، ویزیت متخصصان کلینیک تخصصی سرپایی، نوار قلب، خدمات کوچک اورژانس (کشیدن بخیه، شست و شو و پانسمان)، اعمال جراحی اورژانس و سایر خدمات بیمارستان زینبیه (س) خورموج بهره‌مند شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیشترین بار حوزه سلامت بر دوش بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و اورژانس است.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: استان بوشهر در حوزه گردشگری فعال بوده و استانی مسافر پذیر است، بنابراین علاوه بر جمعیت استان، مسافران زیادی که وارد استان بوشهر نیز می‌شوند مراجعات پزشکی و درمانی خواهند داشت.
وی بابیان اینکه با ازدیاد مسافران حوادث ترافیکی نیز افزایش می‌یابد اضافه کرد: عزیزان ما در اورژانس شهری، جاده‌ای، پیش بیمارستانی و هوایی در حال آماده‌باش کامل هستند و تماس‌های متعددی با اورژانس در ایام تعطیلات نوروزی گرفته‌شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عزیزان اورژانس استان بوشهر در تمامی طول سال در حال آماده‌باش هستند، ولی در ایام تعطیلات نوروز با بیشترین تراکم شیفت در حال ارائه خدمت هستند تا کمترین آسیبی به هم‌وطنانمان در حوزه حوادث برسد.
وی در خصوص حوزه بیمارستانی نیز گفت: کادر درمان ما در تمامی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان بوشهر در حال ارائه خدمت به شهروندان و مسافران نوروزی هستند.
دکتر ملکی زاده بابیان اینکه کادر درمان خالصانه در سراسر استان بوشهر در حال ارائه خدمت به مردم هستند اظهار داشت: در بازدیدهایی که در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر داشته‌ایم، همکاران ما در بیمارستان‌ها ثانیه‌ای ارائه خدمات به مردم را متوقف نکرده و نخواهند کرد و شبانه‌روز در تمامی ایام سال به‌ویژه تعطیلات نورزی به دلیل ازدیاد مسافران نوروزی در حال آماده‌باش و ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان هستند.
وی تصریح کرد: بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باهم در ارتباط هستند و نظارت‌های درمانی مستمری نیز از سمت معاونت درمان دانشگاه برای ارائه خدمات باکیفیت صورت می‌گیرد.
دکتر ملکی زاده با اشاره به حوزه بهداشت افزود: حوزه بهداشت بخش خیلی مهمی از فعالیت‌های دانشگاه را در برمی‌گیرد که عزیزان این حوزه علاوه بر اورژانس ۱۱۵ کمپ‌های نوروزی دارند و نظارت‌های بهداشتی مستمری نیز در حوزه مواد غذایی، آب آشامیدنی و سایر موارد بهداشتی را دارند.
وی با اشاره به در حوزه نظارت بر دارو و غذا گفت: معاونت دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز نظارت‌های مستمر در این حوزه دارد.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: در تعطیلات نوروز با توجه به انبارگردانی‌های شرکت‌های توزیع دارو در آغاز سال، تأمین دارو برای استان مدنظر قرار گرفت و دارو در اکثر اقلام دارویی وجود دارد و اقلامی که کمبود در آن‌ها مشاهده می‌شود که البته به‌صورت خیلی محدود است به کمبودهای کشوری برمی‌گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه نظارت مستمر بر دارو و داروخانه در استان بوشهر صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز هیچ بخشی در حوزه درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سراسر استان تعطیل نشده است.
دکتر نادر شکیب آزاد معاون درمان، سید حسین موسوی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عبدالرسول عباسی مدیر دفتر پرستاری، سید مجید حسینی مدیر روابط عمومی و بین‌الملل، مهندس احسان ناصری سرپرست مدیریت منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه، مهندس پرویز احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، دکتر علی بهنام مجرد رئیس بیمارستان زینبیه (س) خورموج و برخی از مسئولین بیمارستان نیز در این بازدید حضور داشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان و تبریک سال نو به کادر بیمارستان در جریان وضعیت رسیدگی به بیماران و مسائل بیمارستان قرار گرفت.
همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از پایگاه اورژانس شهری خورموج نیز بازدید کرد.


انتهای پیام/ م.غ 1023


کلمات کلیدی:
    بازدید.عیدانه     نوروز.1403     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     بیمارستان.خورموج     اورژانس    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >