رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
زنگ سلامت در دبستان دخترانه شهید مصلحیان به مناسبت هفته سلامت 1403 نواخته شد

1 ارديبهشت 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: زنگ سلامت در دبستان دخترانه شهید مصلحیان به مناسبت هفته سلامت 1403 نواخته شد.

مهندس حمید حبیبی نیا افزود: اگر خود مراقبتی را به‌عنوان یک اصل مهم مورد تأکید قرار دهیم کمک مؤثری در زمینه ارتقای شاخص‌های سلامت در شهرستان به عمل آورده‌ایم که شعار امسال، سلامت خانواده با مردمی سازی است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: باید مردم خوب بوشهر به‌ویژه اهالی فرهنگ و دانش‌آموزان کوشا در ارتقای سطح سلامت شهرستان کمک کنند تا به اهداف خود در این زمینه برسیم.
وی تصریح کرد: لازم است در این راستا دانش‌آموزان نیز مانند سایر اقشار جامعه با اصول سلامتی و تغذیه سالم آشنا شوند و آن را در زندگی روزانه خود عملی کنند.
مهندس حبیبی نیا گفت: برگزاری کارگاه آموزش تغذیه سالم در مدارس و برپایی نمایشگاه سلامت، پاک‌سازی ساحل، اجرای خون‌گیری، انجام غربالگری و خطر سنجی بیماری‌های مزمن در ادارات شهرستان، برگزاری مسابقه با موضوع طب ایرانی، برگزاری همایش سلامت جهت عموم همشهریان از برنامه‌های بزرگداشت این هفته در بوشهر برشمرد.
رئیس آموزش‌وپرورش استان بوشهر نیز گفت: جایگاه امروز نظام سلامت در جامعه آن‌قدر ارزشمند است که نواخته شدن زنگ سلامت در مدارس نشان از اهمیت این موضوع دارد.
علی موحدی افزود: در آموزه‌های دینی نیز به موضوع سلامت تأکید بسیار شده تا انسان‌ها از بدو تولد تا پایان عمر، به این مهم باید توجه ویژه و اساسی داشته باشند چون سلامتی جسم موجب سلامت روح و روان می‌شود.
وی گفت: مدیران مدارس و مربیان پرورشی باید به دانش‌آموزان خود در خصوص رعایت موازین بهداشتی و حفظ سلامت تأکید کرده و این اصل مهم را در محیط مدارس عملیاتی کنند.
در حاشیه این مراسم سفیران سلامت دانش‌آموز به اجرای سرود پرداختند، نمایشگاه صبحانه سالم و میز بهداشت فردی و هنرهای دستی دانش‌آموزان موضوع سلامت نیز دایر شده بود.


انتهای پیام/ح.گ 3001
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >