رهاسازی فاضلاب در کوچه‌ها و معابر عمومی موجب شیوع بیماری روده‌ای می‌شود

20 امرداد 1395
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: رهاسازی فاضلاب در کوچه‌ها و معابر عمومی علاوه بر مشکلات بهداشتی و زیست‌محیطی موجب شیوع بیماری روده‌ای نیز می‌شود.

دکتر علیرضا حاجیونی در دومین جلسه کارگروه شورای سلامت سال 95 شهرستان بوشهر افزود: انتشار بوی نامطبوع، تجمع و تکثیر حشره‌ها و جانوران موزی، آلودگی خاک و منابع آب، آلودگی غذا توسط حشرات و گردوخاک و درنتیجه شیوع بیماری‌های روده‌ای مثل انواع اسهال‌ها، حصبه، وبا و آلودگی‌هایی مانند انگل‌های روده‌ای از عمده‌ترین مشکلات ناشی از رهاسازی فاضلاب به داخل کوچه و معابراست.
وی با بیان اینکه سلامتی مردم در اولویت تمامی امور است تصریح کرد: دفع غیربهداشتی فاضلاب و معضلات ناشی از آن در شهرهای چغادک و عالی شهر ارتباط مستقیم با سلامت افراد این دو منطقه شهری دارد و باید در اسرع وقت این مشکل برطرف شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: فقدان زیرساخت‌های مناسب، عدم همکاری بین بخشی، بالا بودن سطح آب زیرزمینی ازجمله دلایل رهاسازی فاضلاب است که با همکاری و هماهنگی ادارات مربوطه این معضل حل خواهد شد.
دکتر حاجیونی به لزوم کنترل و مهار سگ‌های ولگرد اشاره و تأکید کرد: حضور سگ‌های ولگرد در شهر بوشهر موجب نگرانی شهروندان از شیوع برخی بیماری‌ها به‌واسطه سگ‌های ولگرد شده است و تعامل میان دستگاه‌های مرتبط برای مقابله با این موضوع ضروری است.
انتهای پیام/ ا.س 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگروه.شورای.سلامت     رهاسازی.فاضلاب     بیماری‌های.روده‌ای     دکتر.علیرضا.حاجیونی     مرکز.بهداشت‌.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   20 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >